אתר מכרזים

אתר מכרזים

הההאתר מכרזיםאתר מכרזים הוא אתר שמשמש על מנת לערוך מכרזים ולהציע הצעות בהתאם. על ידי אתר מכרזים ניתן להנות מיתרונות רבים בהם הוזלת משמעותית של המחיר וקיצור זמני המכרז. על אתר מכרזים נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו מכרז?

לפני שנסביר על אתר מכרזים נסביר מהו מכרז. מכרז הוא הליך שמתבצע על ידי גופים פרטיים או ציבוריים במטרה לקבל הצעות לצורך רכישת מוצר או שירות מסוים. המכרז מתפרסם על ידי הגוף שעורך אותו באופן פומבי או למי שהגוף יבחר (במידה שמדובר בגופים פרטיים). הספקים שרואים את המכרז שפורסם יכולים להגיש הצעות בהתאם לדרישות המכרז ולתנאים שנקבעו בו. הפרסום של המכרז צריך לכלול מידע רב כמו דרישות המכרז, תנאי הסף של המכרז, פרטי ההתקשרות, מה יכלול החוזה ועוד. כל מי שמעוניין ועומד בתנאי הסף של המכרז יוכל להגיש את מועמדותו לצורך כריתת חוזה עם הגוף שעורך את המכרז. החוזה שייכרת הוא חוזה פורמלי שמושתת על קשר חוזי קיים. הגוף שעורך את המכרז יקבל את ההצעות השונות ויבחר את ההצעה המתאימה ביותר. לאחר בחירת ההצעה המתאימה ביותר יש לפרסם אותה. 

מהו אתר מכרזים?

אתר מכרזים הוא אתר שמאפשר לבצע מכרזים באופן מקוון. השימוש באתר מכרזים מתבצע עבור רכישת מוצרים ושירותים או עבור תהליך מכירות. מדובר בשיטה חדשה יחסית שהולכת וצוברת תאוצה עם השנים ומאפשרת לנהל מכרזים ביעילות על ידי אתר מכרזים. אתר מכרזים הוא אתר בו האתר מתפרסם ומתבצעת תחרות בין ספקים שהוגדרו מראש. הספקים מתחרים על המחיר הזול ביותר או על השילוב של מחיר זול עם מוצר איכותי. כל הספקים שהוגדרו מראש, יגישו הצעות מחיר באתר מכרזים ויוכלו לצפות בהצעות של הספקים המתחרים. כך הספקים יוכלו להחליט להוריד מחיר בהתאם על מנת לזכות במכרז. 

 

מה ההבדל בין מכרז מקוון למכרז רגיל?

כפי שציינו, אתר מכרזים הוא אתר שמאפשר לבצע מכרזים באופן מקוון. קיימים מספר הבדלים בולטים בין מכרזים מקוונים לבין מכרזים רגילים. מכרז מקוון מתבצע על ידי אתר מכרזים וניתן להגיש הצעות דרכו. כמות ההצעות שניתן להגיש באתר מכרזים היא רבה ועד שלא מוגשת ההצעה הנמוכה ביותר המכרז לא נסגר. לעומת זאת, מכרז רגיל הוא מכרז שמתפרסם באמצעי התקשורת השונים. כמו כן, מכרז רגיל מתנהל על ידי הגשת הצעה במעטפה סגורה. במכרז רגיל ניתן להגיש רק הצעה אחת ואם היא תתאים היא תיבחר על ידי עורך המכרז. לאחר הגשת ההצעות, וועדת המכרזים תפתח את תיבת ההצעות ותיבחר את ההצעה המתאימה ביותר. כמו כן, בניגוד למכרזים מקוונים בהם הספקים רואים את הצעת המחיר של המתחרים שלהם ויכולים להגיש הצעת מחיר נמוכה יותר, במכרז רגיל אסור לתאם הצעות מחיר. 

 

איך אתר מכרזים עובד?

אתר מכרזים, הוא אתר שפועל באופן מקוון ומאפשר להגיש הצעות למכרזים שמתפרסמים בו. המכרז עולה באתר ופונה לספקים שהוגדרו מראש. הספקים שמעוניינים להגיש הצעות למכרז יוכלו להגיש מספר רב של הצעות לתקופת זמן מוגדרת. כלומר, האתר עובד כמו מכירה פומבית. כל ספק נכנס לאתר ומגיש הצעת מחיר. הספקים יקבלו משוב על ההצעות שהגישו ועל המיקום של ההצעה שלהם אונליין בזמן אמת. כך הם יוכלו להגיש הצעה נוספת עם מחיר נמוך יותר על מנת לזכות במכרז. המכרז ייסגר כאשר תוצע הצעת מחיר ואף ספק לא יציע הצעה נמוכה יותר.  

 

מתי נשתמש באתר מכרזים?

ניתן להשתמש באתר עבור כל מכרז שמעוניינים לערוך. על ידי האתר ניתן לערוך את המכרז ביעילות תוך קיצור הזמנים שלו והוזלת המחירים שמציעים הספקים. עם זאת, ישנם מקרים בהם ההעדפה תהיה לא להשתמש באתר ולערוך מכרז באופן רגיל. לדוגמא, במקרים בהם יש סגמנטים גדולים ומורכבים שמצריכים אנליזה מעמיקה של ההצעות או במקרים בהם יש קריטריונים מורכבים יותר מאשר רק המחיר הזול ביותר. במקרים אלה, יהיה מומלץ לבצע מכרז רגיל מאחר שאתר מכרזים לא מסוגל לתאר את מודל ההחלטה הנכון ולייצג מורכבות כזו. 

 

מה היתרונות שמספק אתר מכרזים?

על ידי אתר מכרזים ניתן לייעל את ניהול המכרז ואת תהליך הרכש של מוצרים ושירותים שונים. מלבד זאת, אתר מכרזים בו מתנהלים מכרזים מקוונים מספק מגוון יתרונות בולטים לתהליך- 

  • יתרון כלכלי- כאשר עורכים מכרז מקוון באתר ניתן להנות מיתרון כלכלי. הסיבה לכך היא שהספקים שמציעים הצעות צופים בזמן אמת בהצעות של המתחרים שלהם ויכולים להוזיל את המחיר באופן משמעותי. בעקבות כך הספקים מוזילים את המחירים מאוד ועורך המכרז יכול להנות ממחירים זולים ונוחים. 
  • קיצור זמנים- על ידי אתר מכרזים ניהול המכרזים הופך למהיר במיוחד. בזכות האתר ניתן לייעל את הליך המכרז וכך לקצר זמנים. כמו כן, כאשר ההליך מתנהל באתר מכרזים, הוא לא ייסגר עד שתוצע ההצעה הזולה ביותר. כך הכוח יורד ממחליטי ההחלטות ועובר להצעות שמתקבלות. כך ניתן לקבל החלטות במהירות רבה. 
  • יתרון משפטי- עד היום, לא התקיימה תביעה משפטית על מכרזים שהתבצעו באתר. הסיבה לכך היא שהמכרז מתנהל תוך שקיפות מלאה והזדמנות שווה לכל המציעים. כך החשש להטיית המכרז קטן באופן משמעותי ואין צורך בהגשת תביעות. 

האם לאתר מכרזים יש חסרונות?

למרות כל היתרונות שציינו, יש לקחת בחשבון שלאתר מכרזים יש גם חסרונות. החסרונות באים לידי ביטוי במקרים בהם יש סגמנטים גדולים ומורכבים או קריטריונים מורכבים שיש לקחת בחשבון. במקרים אלה, האתר לא מסוגל לתאר את מודל ההחלטה הנכון וההצעה שתיבחר עלולה להיות שגויה ולא לתאום את ההצעות שהוגשו. במצב כזה עלול להתעורר כעס והתמרמרות בקרב המציעים השונים. לכן, על מנת למנוע זאת, חשוב לדעת מתי מומלץ לא להשתמש באתר מכרזים.

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »