מכרזים גינון

מכרזים גינון

מכרזים גינוןגינון הוא אחד הדברים שגורים למקומות ציבוריים להיראות יפה. מכריזים גינון, היא הדרך של גופים ציבוריים, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות בת ממשלתיות וכד' – ליפות את המבנים, המרכזים או האתרים שתחת אחריותם. כך ניתן למצוא מכרזים גינון על שתילת פרחים באיי תנועה, בבתי ספר, ביחידות סמך ואגודות סטטוטוריות כמו רשות שדות התעופה ובעוד עשרות אלפי מקומות ציבוריים.

מכריזים גינון הוא גם ההזדמנות של אלפי גננים וקבלני גינון להתרחב, לגדול ולהרוויח הרבה יותר כסף ולממש את הפוטנציאל העסקי שלהם. השוק הפרטי, בוודאי בתחום הגינון אינו מזהיר. הרצון לחסוך בהוצאות הגינון, מעבר לעבודה עצמית,  מוסר התשלומים שלא תמיד הכי טוב, היובש המאפיין עונות כמו החורף וכד' – מקשים מאות על גננים בשוק הפרטי. לעומת זאת עבודה בשוק הציבורי דרך גופים ומשרדים ציבוריים וממשלתיים זה עולם אחר לגמרי. די עם נזכיר את היציבות הכלכלית שהוא מבטיח ובמיוחד את ההיקף העצום של הפרויקטים השונים, שבאופן טבעי גדולים משמעותיים מאלו של השוק הפרטי.

המגזר הציבורי הוא עולם אחר והוא מהווה מקפצה לעסקים הרוצים להשתתף תהליך של מכרזים גינון. הוא מהווה הזדמנות במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים בתחום. מנגד, גופים ציבוריים הזקוקים לביצוע עבודה בתחום הגינון –מחויבים על פי חוק לפרסם מכרז (במידה והיקף העבודה הוא מעל 50,000 ₪). במקרה שלנו, מכרזים לעבודות גינון מתפרסמות כל העת ובמידה ונצליח לאתר מבעוד מועד את המכרז, להשתתף בו בצורה חכמה ולהצליח לזכות בו – נחווה שיוני מהותי ומיטיב לעסק שלנו.

מכרזים גינון מסודרים

גופים ממשלתיים, משרדי ממשלה וגופים ציבוריים רבים אחרים (תחשבו על כל גוף שאינו פרטי, מהמשטרה עד בית חולים, ממתנ"ס עד רשות הנמלים) חייבים לקיים תהליך שוויוני, נקי, הגון ושקוף של מכרז. למעשה, עשרות מכרזים מתפרסמים מידי יום, אלפים בחודש ובהיקפים של עשרות מיליארדים בשנה. לא כל המכרזים הם בהיקפים עצומים וזוהו גם היתרון, שכן מכרזים גינון בהיקפים קטנים יותר יכולים להתאים למידות ולמשאבים של עסקים קטנים יותר בתחום החוכמה היא כאמור, לאתר את המכרזים הרלוונטיים והמתאימים ביותר לעסק שלנו ומכאן לצמוח.

לצערנו, רבים מהעוסקים בגינון מונעים מעצמם את ההזדמנות ואינן משתתפים בתהליכים של מכרזים גינון. יש לכך כמה סיבות.  הסיבה הראשונה היא חסם פסיכולוגי והחשש לגשת למכרז. החשש נובע מהמחשבה כי המכרז אינו באמת הגון וכי בכל מקרה, תמיד יעדיפו חברה גדולה יותר לגינון. אז אומנם קבלן גינון קטן לא יוכל להתמודד ולסכות על מכרז עירוני בת"א למשל באחריות על כל הגינון אבל הוא כן יוכל לזכות במכרז של העיריה על גינון באזור תחום מסוים או סביב מתחם כזה או אחר.

החוכמה היא לאתר את המכרזים המדוברים, לבחון אם מראש, גם אם בשלב ראשון – רק מלמעלה ולהחליט האם הם תפורים למידתנו ולמידת העסק שלנו. אגב "תפורים". יש חשש, שאולי יש לו גם הצדקה היסטורית כי המכרזים ברובם תפורים. איננו יכולים להכחיש את הדברים במלואם אבל כן יכולים לציין שרובם המוחלט של מכרזים גינון אינו כך. החוקים והתקנות ודרכי הביקורת על עורכי המכרז וועדות המכרז מאוד ברורים ומרתיעים וכן התהליך עצמו שקוף במידה, כולל האפשרות לעיין בהצעות הזוכה ולערער עליהן, גם בתום המכרז ופרסום ההחלטה.

איתור מכרזים גינון

חסם אחר בתחום הוא היכולת לאתר את המכרזים המתאימים לנו. כאמור, בישראל מתפרסמים בחודש מאות ואלפי מכרזים. לא כולם הם מכרזים גינון כמובן אבל הקושי שלנו הוא לאתר את אלו שכן. מכרזים חייבים להיות מפורסמים במדיות השונות אבל גם כך – קשה מאוד לאתר אותם. התוצאה היא ויתור מראש או הרגשה שבטוח פספסנו איזו הזדמנות אמיתית, רק כי לא נחשפנו למכרז.  

הפתרון לאיתור מכרזים גינון ומכרזים בכלל, הוא להיות מנויים על אתרי מכרזים, כמו האתר שלנו. באתרים אלו מרכזים עבורכם את כלל המכרזים המתפרסמים בכל העיתונות וברחבי הרשת, עם לינקים ישירים לתוכן המכרזים עצמם. מעבר לעובדה כי הכל מרוכז אף ניתן להגדיר שליחה של מכרזים רלוונטיים, ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלנו, הרי שניתן לבצע פילוחים וסיווגים של על המכרזים לפי נושאים, תאריכים הגשה וכד', כדי שלא נשחית את זמננו לשווא על מכרזים שאינם רלוונטיים עבור תחום העיסוק שלנו. כניסה ללינק של  מכרז ומכרז תחשוף את תוכנו, את תנאי הסף הנדרשים, את מהות העבודה, את הבקשה לתמחור, את הטפסים שיש למלא ואת האישורים שיש להציג. ככה ניתן לקבל תמונה מלאה של המכרז, בקלות ובמחשב האישי שלכם, ולקבל החלטה הרבה יותר מושכלת.

כך למעשה, נפתח בפניכם מאגר עצום של הזדמנויות עסקיות. אתם בשליטה מלאה על המכרזים אליהם אתם רוצים לגשת לאחר שבדקתם את תוכנם.  את המכרז עצמו, במידה ותרצו לגשת אליו, עליכם להגיש פיזית (לרוב זה גם נושא תשלום לעורכי המכרז) וכמובן לעשות זאת לאחר שמילאתם בדקדקנות את כל הטפסים הנדרשים והשגתם את כל האישורים המבוקשים.

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »
איטום גגות
האם איטום גגות מכוסה בפוליסת ביטוח הדירה? היכרות עם הפרטים הקטנים

בעת רכישת דירה חדשה או קיימת, רוב הרוכשים מקפידים לברר לעומק את פוליסת ביטוח הדירה ואת הכיסויים השונים שהיא כוללת. אחד הנושאים החשובים הוא כיסוי לנזקי גג וצורך פוטנציאלי בשיפוץ איטום הגג. אך האם איטום גגות באמת מכוסה במסגרת פוליסת ביטוח הדירה הממוצעת? פרטים קטנים עלולים להכריע.

לקריאת המאמר »