מכרז הובלות

מכרז הובלות

מכרז הובלותמכרז הובלות, כמו שמו, הוא מכרז שמתבצע על מנת למצוא את המובילים המתאימים ביותר לביצוע הובלות. על ידי מכרז הובלות פונים למובילים פוטנציאליים וכך ניתן לבחור את המוביל המתאים ביותר.

 

מהו מכרז?

לפני שנסביר על מכרז הובלות כדאי להבין מהו מכרז. מכרז הוא הליך מאורגן בו פונים לעסקים בתחומים שונים על מנת לרכוש מוצר או שירות מסוים. כאשר עורכים מכרז, מפרסמים אותו באמצעי התקשורת השונים על מנת לפנות לציבור הרלוונטי לאותה התקשרות ולקבל הצעות מתאימות. מכל ההצעות שיוגשו למכרז, תיבחר הצעה אחת המתאימה ביותר והיא תזכה לבצע את הפרויקט הנדרש בהתאם למכרז. כאשר מתפרסם מכרז חשוב לפרסם בו גם את הדרישות לביצוע הפרויקט ואת תנאי הסף בהם צריכות לעמוד ההצעות השונות. 

מהו מכרז הובלות?

מכרז הובלות, כפי שניתן להבין משמו הוא מכרז שנועד למצוא מוביל מתאים לביצוע הובלה. כאשר עורכים מכרז הובלות יוצרים התקשרות עם מובילים שונים שיוכלו לבצע את ההובלה. יכולים להיות מקרים בהם הפנייה תהיה לצורך התקשרות ארוכת טווח ומקרים בהם הפנייה תהיה לצורך התקשרות חד פעמית. כל חברת הובלה שתראה את מכרז ההובלות תוכלו להגיש הצעה מתאימה. המכרז צריך לכלול את הדרישות לביצוע העבודה המתבקשת, את מועד ההובלה ואת התכולה שיש להוביל. על ידי כך, חברת ההובלות שתראה את המכרז תוכל להעריך האם מתאימה לביצוע העבודה ואם כן להגיש הצעה בהתאם. כל חברת הובלות שתגיש הצעה תתמחר את העבודה, בלי לתאם מחירים עם המתחרים. כך הלקוח, כלומר, עורך המכרז, יוכל לבחור את ההצעה המתאימה לו ביותר הן מבחינת איכות ההובלה והן מבחינת המחיר שלה. 

 

מה ההבדל בין מכרז הובלות למחשבון הובלות?

אחת האפשרויות שעומדות בפני מי שמחפש חברת הובלות היא להיעזר במחשבון הובלות. מחשבון הובלות הוא למעשה שיטה בה ניתן לחשב את המחיר הצפוי להובלה על פי מחירון קבוע מראש. במחשבון הובלות מחשבים פרמטרים קבועים. המחשבון לא משקלל פרטים רבים שמשפיעים על ההובלה כמו לדוגמא, המרחק שיש להוביל, הגישה למקום, תאריכי שיא ושפל בעונה ועוד רבים. כלומר, על ידי מחשבון הובלות ניתן לחשב את המחיר באופן כללי אך ברוב המקרים המחשבון לא ישקף את המחיר האמיתי אותו תשלמו בסוף. לעומת זאת, כאשר עורכים מכרז מקבלים הצעות מחיר רלוונטיות לדרישות של המכרז. ההצעות מוגשות לאחר שקלול של המחיר כולל כל מה שמשפיע עליו בהתאם לפרטים שהוזנו. כך במכרז נלקחים בחשבון כל הפרטים החשובים והלקוח, עורך המכרז, יוכל לדעת מה המחיר המדויק והסופי שישלם לחברה שיבחר במכרז. 

 

כיצד נבחר חברת הובלה?

אחד הפרמטרים שבודקים במכרז הובלות הוא הצעות המחיר שמתקבלות. כך ניתן לבחור את הצעת המחיר המתאימה ביותר. עם זאת, כאשר עורכים מכרז הובלות יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים נוספים על מנת שתוכלו להיות בטוחים שבחרתם בחברה טובה. לשם כך יש לקחת בחשבון את הניסיון של חברת ההובלה. בחרו בחברת הובלה עם ניסיון בתחום על מנת להיות בטוחים שההובלה תתבצע כהלכה. כמו כן, כאשר מגישים הצעה למכרז מוסיפים בדרך כלל המלצות של לקוחות ופרטי התקשרות אליהם. ההמלצה שלנו היא לשוחח עם הממליצים על מנת להתרשם על אופן ההתנהלות של חברת ההובלות ולהיות בטוחים שאתם בוחרים בחברה מתאימה. 

 

היכן נמצא מכרז הובלות?

בכל יום מתפרסמים מכרזים בארץ. על מנת להשתתף במכרז חשוב למצוא את המכרזים ולהגיש מועמדות. מכרזים ציבוריים, הם מכרזים שמתפרסמים על ידי גופים ציבוריים כמו משרדים ממשלתיים, קופות חולים, חברת החשמל ועוד ומתפרסמים באופן ציבורי באמצעי התקשורת ובאינטרנט. לכן, על מנת למצוא מכרזים ציבוריים צריך לעקוב אחר התקשורת ואחר אתרי החברות באינטרנט ולחפש פרסום על מכרזים. בנוסף, קיימות חברות שמאתרות מכרזים ומסווגות אותם בהתאם לתחומים שונים. חברות אלה מקבלות רשימה של מכרזים ועדכונים רלוונטיים שיחסכו לכם את ההתעסקות היומיומית בחיפוש המכרזים ובהתעדכנות. 

כלומר, ניתן למצוא מכרזים במגוון דרכים-

  • הודעות בעיתונים
  • באתרי אינטרנט של הגופים או החברות שערכו את המכרז 
  • באתר האינטרנט של מנהל הרכש הממשלתי
  • באתרי אינטרנט של רשויות מקומית 
  • באתר האינטרנט של החברה למשק וכלכלה
  • על ידי השירותים הדיגיטליים של חברות פרטיות לניטור מכרזים

הדרישות במכרז הובלות

מכרז הובלות הוא מכרז שמתקיים פעמים רבות ובו מעוניינים לאתר חברות הובלה מתאימות לביצוע הובלה מסוימת. כאשר מפרסמים מכרז יש לפרסם את הדרישות של המכרז ואת תנאי הסף בהם צריכים לעמוד המתמודדים על מנת לזכות במכרז. לדוגמא, ניתן לקבוע שהדרישות למכרז יכללו את סוג הרכב, את שנת ייצור הרכב, את הגיליון התעברותי של הנהג ועוד. 

במידה שבמסמכי המכרז לא נכתב באופן מפורש שיש צורך ברישיון רכב בתוקף, זה לא נכלל בתנאי הסף של המכרז. עם זאת, רישיון רכב בתוקף הוא חלק מחוק שירותי ההובלה ולכן כל חברה שמעוניינת להשתתף במכרז הובלות מחויבת להמציא עבור כל רכב הובלה רישיון רכב בתוקף. כמו כן, פעמים רבות יש צורך ברישיון הובלה מיוחד. חשוב מאוד שרישיון ההובלה יהיה בתוקף. כמו כן, חשוב לדאוג שהמוביל יהיה הבעלים או השוכר הבלעדי של רכבי ההובלה מאחר שאין להעביר רישיון מוביל מאדם אחד לאדם אחר. 

לכן, כאשר עורכים מכרז הובלות חשוב מאוד שהדרישות של המכרז יהיו ברורות וספציפיות. בנוסף, כל החברות שמגישות הצעה למכרז צריכות לצרף להצעות רישיון מוביל בתוקף וכך גם רישיון הובלה בתוקף. במידה שלא תצרפו את הרישיונות הנדרשים ההצעה שלכם עלולה להיפסל ולא לזכות במכרז. 

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »