מכרזי שיפוצים

מכרזי שיפוצים

מכרזי שיפוציםמכרזי שיפוצים הם מכרזים שמתפרסמים על ידי גופים שונים במטרה לקבל הצעות מתאימות לשיפוצים. מכרזי שיפוצים פונים לקבלני בנייה שונים על מנת לקבל הצעה מתאימה הן מבחינה הדרישות של המכרז והן מבחינת המחיר. על מכרזי שיפוצים נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו מכרז?

לפני שנסביר מהם מכרזי שיפוצי חשוב קודם כל להבין מהו מכרז. מכרז הוא פנייה לעסקים מתחומים שונים לצורך רכישת מוצר או שירות מסוים במחיר נוח בהתאם לדרישות. המכרז הוא למעשה הליך בו מתקיימת תחרות בין העסקים השונים שהגישו מועמדות לביצוע העבודה. כאשר עורכים מכרז מפרסמים אותו באמצעי התקשורת ובאינטרנט. הפרסום של המכרז צריך לכלול את הדרישות הרלוונטיות ואת תנאי הסף בהם מגישי ההצעות  צריכים לעמוד על מנת להתמודד במכרז. כמו כן המכרז צריך לכלול את פרטי ההתקשרות ומה כולל חוזה ההתקשרות. מתוך כל ההצעות שיוגשו תיבחר הצעה אחת ובין המגיש שלה לבין עורך המכרז ייכרת חוזה פורמלי. 

מהם מכרזי שיפוצים?

מכרזי שיפוצים הם מכרזים בהם המטרה היא לקבל הצעות וליצור התקשרות עם שיפוצניקים וקבלני בניה לצורך שיפוצים. במסגרת מכרזי שיפוצים, העסקים שמעוניינים לקבל את העבודה יציעו הצעות מחיר מפורטות לביצוע העבודה הנדרשת. ההצעות יינתנו לאחר סיור מאורגן באתר ועיון בסט מסמכים והתוכנית הצפויה. בדרך כלל תוכנית הבנייה תכלול מפות מדידה של המקום, תכנית פיתוח לסביבת המבנה, תוכנית אינסטלציה, תוכנית חשמל ועוד. כמו כן, בדרך כלל סט המסמכים יכלול כתב כמויות שהוא מסמך שמפרט את העבודות הנדרשות בפרויקט לפי נושאים ואת התמחור לכל סוג עבודה. 

 

דרישות במכרזי שיפוצים

מכרזי שיפוצים יכולים להתקיים על ידי גופים ציבוריים ופרטיים כאחד שמעוניינים ליצור התקשרות לצורך שיפוצים. כאשר מתפרסמים מכרזי שיפוצים חשוב מאוד לכלול בהם את הדרישות לעבודה ואת תנאי הסף בהם המציעים השונים צריכים לעמוד על מנת להתמודד במכרז. לדוגמא, תנאי הסף יכולים לכלול דרישה לקבלן שיפוצים עם מספר מסוים של שנות ניסיון או צוות שמורכב מאנשי מקצוע בתחומים שונים. חשוב שהפרסום של המכרז יכלול את התנאים על מנת שהמציעים יוכלו לבחון האם הם מתאימים או לא. 

 

כיצד נבחר קבלן במכרזי שיפוצים?

כאשר אתם עורכים מכרזי שיפוצים ואתם רוצים לבחור קבלן, חשוב לבחור בקבלן מתאים מבחינות שונות. אחד הדברים שהופכים קבלן לטוב הוא הניסיון שלו. ככל שלקבלן השיפוצים יש יותר ניסיון כך יש לו יותר ידע ויותר קשרים בתחום הבניה והוא יכול לקחת אחריות לתחומים שונים הנדרשים בפרויקט. כמו כן, קבלן טוב עובד בדרך כלל עם צוות של אנשי מקצוע אמינים ומקצועיים שעובדים עם הקבלן לאורך זמן ולא מעוניינים לדפוק קופה ולברוח. לכן, כאשר אתם עורכים מכרזי שיפוצים, חשוב קודם כל לבחון מה הניסיון של הקבלן ומי הצוות שלו. אל תתביישו לבקש לראות תיק עבודות של הקבלן ולבקש לשוחח עם לקוחות קודמים שלו. כמו כן, אל תיקחו בחשבון רק את המחיר מאחר שתוכלו להתמקח עם הקבלן במידה שתרצו לבחור בו. חשוב לקחת בחשבון שפרויקט שיפוצים עלול לכלול חריגות מהתקציב בעקבות בעיות במבנה או בתשתיות ולכן יש להיערך לכך מראש. 

 

מה ההבדל בין מכרז פרטי לציבורי?

מכרזי שיפוצים יכולים להיות מכרזים ציבוריים או מכרזים פרטיים. אך מה ההבדל בין השניים? מכרז ציבורי, הוא מכרז שמתבצע על ידי גופים ציבוריים כמו משרדי ממשלה, מוסדות, תאגידים, קופות חולים וכדומה. הגופים הציבוריים שצריכים לערוך פרויקט שיפוצים, יערכו מכרזי שיפוצים ציבוריים ויפרסמו את המכרז לכלל הציבור הרלוונטי לאותה התקשרות. מכרז ציבורי יתפרסם באופן ציבורי ויכלול תנאי סף שייקבעו מראש. כל הצעה שתוגש ולא תעמוד בתנאי הסף תיפסל ולא תוכל להתמודד במכרז. לאחר בחירת ההצעה הזוכה, יש לפרסם את ההצעה שנבחרה על מנת שהמפסידים יוכלו לעיין בתוצאות ולהגיש ערעור במקרה הצורך. 

מכרזים פרטיים לעומת זאת, הם מכרזים שנערכים על ידי גופים פרטיים ולא מחויבים באותן פעולות. מכרזים פרטיים הם מכרזים שפונים למי שיבחר עורך המכרז ואין חובה לפרסם אותם באופן ציבורי. כמו כן, עורך המכרז יוכל לבחור בהצעה שרוצה גם אם אינה עומדת בתנאי הסף שפורסמו. בנוסף, לאחר בחירת ההצעה הזוכה עורך המכרז לא יהיה מחויב בפרסום ההצעה הזוכה. כלומר, לעומת מכרזים ציבוריים שחלות עליהן חובות שמיועדות לשמור על הליך תקין והולם, במכרזים פרטיים נותר רק לקוות שהם יתבצעו באופן הוגן ושוויוני. 

הגשת הצעות למכרזי שיפוצים

אתם רוצים להגיש הצעות למכרזי שיפוצים? חשוב לעשות זאת נכון. ההצעה היא הדרך שלכם ליצור רושם ראשוני ולכן על מנת ליצור רושם חיובי חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים- 

  • כתיבה נכונה- בהגשת הצעה למכרזי שיפוצים או בכלל חשוב להקפיד על כתיבה נכונה של ההצעה. מומלץ להשתמש במונחים ובטרמינולוגיה זהה לאלו שנכתבו במכרז עצמו. שימו לב שאתם עוקבים אחר ההנחיות של המכרז ושאתם מציגים את עצמכם כהלכה. 
  • תוכן ההצעה- כאשר אתם מגישים הצעה למכרזי שיפוצים חשוב להקפיד על תוכן ההצעה. שימו לב שכל התכנים הנדרשים קיימים. כמו כן חשוב לוודא שצירפתם את כל המסמכים הרלוונטיים למכרז ושהמסמכים חתומים על ידכם. בנוסף, כאשר אתם מגישים הצעה יש ליצור פרופיל קצר על הקבלן שמעוניין לבצע את פרויקט השיפוצים הנדרש. בפרופיל ציינו את היתרונות והיכולות של הקבלן על מנת להגדיל את הסיכוי שיזכה. 
  • נראות ההצעה- הגישו הצעה אסתטית, ברורה, מסודרת וכרוכה על מנת שיהיה קל לקרוא אותה. 
  • דיוק- כאשר אתם מגישים הצעה חשוב לוודא שמדובר בהצעה מדויקת. חשוב לעבור על מפרטי השירותים בדקדקנות רבה ולוודא שההצעה חדה ומדויקת. מומלץ לתת לעמית לעבור על ההצעה על מנת לוודא שהיא תקינה ולא כוללת טעויות. 
  • הגישו בזמן- לבסוף, על מנת להגיש הצעה שתתמודד במכרז חשוב מאוד להגיש את ההצעה בזמן. במידה שתפספסו את מועד ההגשה האחרון ההצעה תיפסל. 

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
חוקר פרטי
איך מגלים בגידה?

בגידה במערכת יחסים היא אחד הדברים ההרסניים והכואבים ביותר שיכולים לקרות לבני זוג. הפרת האמון וההתחייבות ההדדית יוצרת משבר עמוק שגורם לסבל רב. לכן, כאשר עולים חששות או חשדות לגבי נאמנותו של בן הזוג, רבים מחפשים דרכים לגלות את האמת ולדעת בוודאות אם מתרחשת בגידה. אחת השיטות הנפוצות לחשיפת בגידות היא פנייה לשירותיו של חוקר פרטי או משרד חקירות המתמחה בנושא.

לקריאת המאמר »
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »