מכרז הסעות

מכרז הסעות

מכרז הסעותמכרז הסעות הוא מכרז שמתפרסם על ידי גופים שונים שמעוניינים לקבל הצעות לצורך הסעות יומיומיות או מזדמנות במסלולים שונים. מכרז הסעות פונה לכל עסק הסעות ואף לבעלי מוניות. על מכרז הסעות נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו מכרז?

לפני שנסביר מהו מכרז הסעות נסביר מהו מכרז בכלל. מכרז הוא הליך פנייה לעסקים בתחומים שונים לצורך רכישת מוצר או שירות מסוים, על בסיס תחרות חופשית. במכרז פונים לציבור הרלוונטי לאותה התקשרות על מנת לקבל הצעות פוטנציאליות המתאימות לדרישות המכרז. מכרז ציבורי בדרך כלל יתפרסם באופן ציבורי על ידי אמצעי תקשורת לרבות האינטרנט והעיתונות. פרסום המכרז יכלול את הדרישות של המכרז, את תנאי הסף שיש לעמוד בהם על מנת להתקבל למכרז, את פרטי ההתקשרות, מה כולל חוזה ההתקשרות ועוד. לאחר בחירת ההצעה הזוכה, ייכרת חוזה פורמלי בין מגיש ההצעה לבין עורך המכרז. לאחר בחירת ההצעה הזוכה יש לפרסם את ההצעה על מנת לאפשר למפסידים לעיין בה. 

 

מה זה אומר?

מכרז הסעות הוא מכרז שנועד לקבל הצעות וליצור התקשרות עם מסיעים לצרכי הסעות. כלומר, השירות שלשמו נועד המכרז הוא שירות הסעות על בסיס יומיומי או באופן מזדמן, בהתאם לצרכי עורך המכרז. ישנם מקרים בהם המכרז יהיה לקראת התקשרות ארוכת טווח ויהיו מקרים בהם יהיה מדובר בהסעה חד פעמית. מכרז הסעות פונה לכל המסיעים שמחזיקים ברכב הסעות מסחרי או בעלי מוניות שמעוניינים להגיש את עצמם למכרז. 

דרישות המכרז

מכרז הסעות הוא מכרז שמתקיים פעמים רבות לצורך איתור חברות הסעה, בעלי רכב הסעה, בעלי מוניות, מפעילי אוטובוסים וכדומה. כאשר מתפרסם מכרז הסעות, הפרסום יתבצע באמצעי התקשורת השונים ובאינטרנט. הפרסום צריך לכלול את הדרישות של המכרז ואת תנאי הסף בהם המציעים צריכים לעמוד על מנת להתמודד במכרז. לדוגמא, במכרז תנאי הסף יכולים לכלול את סוג הרכב הנדרש, מספר המקומות הנדרשים ברכב ההסעה, שנת ייצור הרכב, הגיליון התעברותי של הנהג ועוד. 

 

מי מקיים את המכרז?

מכרז הסעות מתבצע על ידי גופים שונים, ממשלתיים ופרטיים כאחד שמעוניינים ליצור התקשרות לצרכי הסעות. מכרז הסעות שמתקיים על ידי גוף ממשלתי נערך על ידי מנהל הרכש הממשלתי. מנהל זה אחראי מטעם המדינה לקיים תהליכי מכרז בתחום הרכש, הלוגיסטיקה והפיתוח. בין תחומים אלה נכללים גם מכרזי הסעות. לדוגמא, ניתן לקיים מכרז לצורך הסעת ילדים למוסדות חינוך. המכרז יתקיים מטעם משרד החינוך ויפנה למעסיקים שמחזיקים ברכב הסעות מסחרי. 

המכרז שמתקיים על ידי גופים פרטיים יתנהל בצורה שונה, בהתאם לגוף שפרסם את המכרז. לדוגמא, יכול להיות מכרז שהתפרסם על ידי מקום עבודה מסוים לצורך איסוף ופיזור של העובדים ממקום העבודה לבתיהם. דוגמא נוספת היא מכרז הסעות לצורך ניידות של קשישים ובעלי מוגבלויות וכדומה. 

 

ההבדל בין מכרז פרטי לציבורי

כפי שציינו, מכרז הסעות יכול להתבצע על ידי גופים ציבוריים או גופים פרטיים. במידה שגופים ציבוריים יערכו את המכרז יהיה מדובר במכרז ציבורי. מכרז ציבורי הוא מכרז שפונה לכלל הציבור הרלוונטי לאותה התקשרות ומתפרסם באופן פומבי על ידי התקשורת. מכרז זה יתקיים על ידי גופים ציבוריים כמו משרדי ממשלה, תאגידים, קופות חולים וכדומה. המכרז חייב לכלול תנאי סף וכל הצעה שלא תעמוד בתנאי הסף תיפסל. לאחר בחירת ההצעה המתאימה ביותר, על הגוף שערך את המכרז לפרסם את ההצעה הזוכה. על ידי פרסום ההצעה הזוכה המפסידים יוכלו לעיין בהצעה וללמוד מדוע זכתה. במקרים בהם יש סבירות שהזכייה לא תקינה המפסידים אף יוכלו להגיש ערעור. 

מכרז פרטי לעומת זאת, שמוגש על ידי גופים פרטיים לא מחויב באותן חובות. מכרזים פרטיים לא מחויבים לפרסם את המכרז לציבור ויכולים לבחור למי לפרסם. כמו כן, במכרזים פרטיים הגוף הפרטי יכול לבחור את ההצעה שנראית לו מתאימה גם אם אינה עומדת בתנאי הסף. הבדל נוסף הוא בפרסום ההצעה הזוכה. במכרזים פרטיים עורך המכרז לא מחויב לפרסם את ההצעה הזוכה. 

כיצד לזכות במכרז?

כאשר מתפרסם מכרז הסעות, כל המעוניינים לגשת למכרז צריכים להגיש הצעה. חשוב מאוד להגיש הצעה איכותית ומדויקת על מנת להגדיל את הסיכויים לזכות במכרז. לשם כך יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים מרכזיים- 

  • כתיבה נכונה- כאשר אתם מגישים הצעה למכרז חשוב מאוד להקפיד על כתיבה נכונה. השתמשו במונחים ובטרמינולוגיה זהה למה שנכתב במכרז. כמו כן, קחו בחשבון שההצעה היא הדרך שלכם ליצור רושם אצל עורך המכרז ולכן חשוב לעשות זאת בצורה נכונה ולהציג את עצמכם בצורה מתאימה. 
  • תוכן ההצעה- הקפידו על התוכן של ההצעה למכרז. שימו לב שכל התכנים הנדרשים מופיעים בהצעה ושל המסמכים הרלוונטיים צורפו, לרבות רישיונות בתוקף. כמו כן וודאו שהמסמכים נחתמו על ידכם. בנוסף, יש לצרף פרופיל קצר של מגיש ההצעה ולציין בו את היכולות ואת היתרונות של מגיש ההצעה על מנת להבליט אותו על פני אחרים. מומלץ גם להוסיף המלצות. 
  • נראות ההצעה- חשוב להגיש הצעה מסודרת, אסתטית וברורה. ההמלצה היא לכרוך את ההצעה על מנת שיהיה קל לקרוא אותה. 
  • דיוק- במילוי ההצעה חשוב מאוד להקפיד ולשמור על דיוק רב ככל הניתן. מלאו הצעה מדויקת, בהתאם להנחיות המכרז. עברו על מפרטי השירותים בדקדקנות רבה וודאו שההצעה מדויקת. מומלץ לבקש מעמית שאתם סומכים עליו לעבור על ההצעה. לעתים צריך עין חיצונית שתבחן את ההצעה ותוכל לאתר טעויות בה. 
  • הגישו בזמן- אחד מתנאי הסף של מכרז הסעות ומכרזים בכלל הוא מועד ההגשה. חשוב להגיש את ההצעה לפני המועד האחרון על מנת שלא תיפסל. 

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »
איטום גגות
האם איטום גגות מכוסה בפוליסת ביטוח הדירה? היכרות עם הפרטים הקטנים

בעת רכישת דירה חדשה או קיימת, רוב הרוכשים מקפידים לברר לעומק את פוליסת ביטוח הדירה ואת הכיסויים השונים שהיא כוללת. אחד הנושאים החשובים הוא כיסוי לנזקי גג וצורך פוטנציאלי בשיפוץ איטום הגג. אך האם איטום גגות באמת מכוסה במסגרת פוליסת ביטוח הדירה הממוצעת? פרטים קטנים עלולים להכריע.

לקריאת המאמר »