מכרז אדריכל

מכרז אדריכל

מכרז אדריכלאדריכל הוא אחד מבעלי המקצוע החשובים בתהליך הבנייה. האדריכל אחראי על תכנון הבניה בהתאם לפרמטרים שונים בהם עיצוב, נוחות השימוש וצרכי הלקוח. מכרז אדריכל נערך על מנת למצוא את האדריכל המתאים ביותר לביצוע פרויקט מסוים מבחינה כלכלית ומבחינה מקצועית. על מכרז אדריכל נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו מכרז?

מכרז הוא הליך בו פונים לעסקים ואנשי מקצוע בתחומים שונים על מנת לקבל הצעות פוטנציאליות לביצוע מיזם מסוים או לרכישת מוצר או שירות מסוים. כאשר עורכים מכרז הוא כולל דרישות מסוימות וכל ההצעות שמוגשות למכרז צריכות להתאים לדרישות שהוגדרו. המכרז נערך על בסיס תחרות חופשית ובסופה תתבצע כריתת חוזה פורמלי עם ההצעה הזוכה. מכרז יכול להתפרסם על ידי גופים ציבוריים או על ידי גופים פרטיים כאחד. בפרסום המכרז חשוב מאוד לכלול את הדרישות ואת תנאי הסף שהוגדרו. כל מי שמעוניין להגיש הצעה למכרז צריך לבדוק שהוא עומד בתנאי הסף מאחר שכל הצעה שלא תעמוד בתנאי הסף תיפסל. בנוסף, בפרסום המכרז יש לכלול את פרטי ההתקשרות ומה כולל חוזה ההתקשרות של המכרז. 

מהו מכרז אדריכל?

כפי שהבנו, מכרזים הם הליך בו פונים לעסקים במגוון תחומים על מנת לקבל הצעות לרכישת מוצר או שירות. מכרז אדריכל הוא מכרז בו הפנייה מתבצעת לאדריכלים על מנת לקבל הצעות לצורך ביצוע פרויקט מסוים. תפקידו של האדריכל הוא לתכנן את הבנייה של מבנה מסוים וכיצד תתבצע. יש אדריכלים במגוון תחומי התמחות, כך שניתן לבחור באדריכל שהתמחה בתכנון בתים, אדריכל שהתמחה בתכנון עירוני, אדריכלות נוף או אדריכלות פנים. יש אדריכלים שעוסקים בכל התחומים הללו ויש אדריכלים שבוחרים לעסוק בתחום התמחות אחד. כאשר עורכים מכרז אדריכל, מחפשים אדריכל שיתכנן בנייה של מבנה מסוים ואת עיצוב הפנים והחוץ שלו. בתכנון האדריכל יחליט על המבט החיצוני של המבנה מבחינת סגנון, מיקום, צורה סוגי קירות ועוד. כמו כן, מלבד העיצוב, האדריכל צריך לקחת בחשבון גם גורמים נוספים כמו אוורור, אור טבעי, גישה נוחה ועוד. בחלק הפנימי של המבנה, האדריכל אחראי לתכנן את המיקום והגודל של החדשים, את המסדרונות, המדרגות, עיצוב החלל, נקודות מים וחשמל, מטבח ועוד- כאשר יש לשלב גם עיצוב וגם נוחות שימוש. 

 

השלבים בעריכת מכרז אדריכל

כאשר עורכים מכרז, ההליך כולל מספר שלבים מרכזיים- 

  • פרסום המכרז

השלב הראשון בעריכת מכרז הוא פרסום של המכרז. המכרז יתפרסם באמצעי התקשורת כאשר המרכזי בהם הוא העיתונות ובאינטרנט באתרים שונים. בפרסום המכרז יש לפרסם את הדרישות ואת תנאי הסף בהם יש לעמוד על מנת להתמודד במכרז. 

  • סיור ספקים/ מציעים

השלב השני בעריכת מכרז הוא סיור ספקים/ מציעים שיתבצע על ידי עורך המכרז. הסיור מאפשר לחדד את הדרישות של המכרז ולהיפגש פנים אל פנים עם המציעים השונים. ישנם מקרים בהם סיור הספקים הוא חובה וישנם מקרים בהם הסיור יהיה רשות. 

  • שאלות ותשובות

השלב השלישי בעריכת מכרז הוא שלב שאלות ותשובות. בשלב זה ניתן לברר סוגיות שלא היו ברורות או להעלות כשלים שזוהו. חשוב מאוד להקפיד לקרוא את כל השאלות ואת כל התשובות מאחר שיכולים להאיר נקודות שלא לקחתם בחשבון. 

  • הגשת הצעות

השלב הרביעי בעריכת מכרז הוא למעשה השלב המרכזי ובו מגישים הצעות למכרז. כאשר מגישים הצעות למכרז חשוב מאוד לעשות זאת בהתאם להנחיות של המכרז. על מנת להגיש הצעות מקצועיות ואיכותיות יש להקפיד על התוכן שמוגש ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים. כמו כן שימו לב שאתם מגישים את ההצעה בזמן מאחר שברוב המקרים מדובר בתנאי סף למכרז. 

  • פרסום ההצעה הזוכה

השלב החמישי בעריכת מכרז הוא השלב האחרון ובו מפרסמים את ההצעה הזוכה. לאחר שכל ההצעות התקבלו, עורך המכרז יבחר את ההצעה המתאימה ביותר מבחינה כלכלית ומקצועית. לאחר בחירת ההצעה הזוכה יש לפרסם אותה על מנת לאפשר למפסידים לעיין בה, ללמוד מדוע זכתה או  להגיש ערעור במקרה הצורך. 

מכרז אדריכל פרטי או ציבורי?

מכרז אדריכל יכול להיות מכרז ציבורי או מכרז פרטי. אך מה ההבדל בין השניים? מכרז ציבורי הוא מכרז שמתפרסם על ידי גופים ציבוריים כמו רכבת ישראל, קופות החולים, חברת החשמל, תאגידים ועוד. לעומת זאת מכרז פרטי מתפרסם על ידי גופים פרטיים. הבדל נוסף בא לידי ביטוי בפרסום המכרז. מכרז ציבורי מתפרסם באופן ציבורי באמצעי התקשורת ובאינטרנט. לעומת זאת, במכרז פרטי הגוף שעורך את המכרז יכול לבחור למי לפרסם את המכרז ולמי לפנות. עוד הבדל משמעותי בין שני סוגי המכרזים הללו בא לידי ביטוי בתנאי הסף של המכרז. במכרז ציבורי חובה לפרסם את תנאי הסף וכל ההצעות שמוגשות מחויבות לעמוד בתנאים אלה. כל הצעה שלא תעמוד בתנאי הסף תיפסל. לעומת זאת, במכרז פרטי עורך המכרז יוכל לבחור כל הצעה גם אם אינה עומדת בתנאי הסף. בנוסף עורך המכרז יוכל לשנות את תנאי הסף בכל שלב שיבחר. עוד הבדל בין שני סוגי המכרזים הללו בא לידי ביטוי בבחירת ההצעה הזוכה. במכרז ציבורי, לאחר בחירת ההצעה הזוכה יש לפרסם אותה ולאפשר למפסידים לעיין בה על מנת ללמוד מדוע זכתה ואף להגיש ערעור במקרה הצורך. במכרז פרטי לעומת זאת, לא חלה חובה לפרסם את ההצעה הזוכה. 

 

סיוע של עורך דין בהגשת הצעה למכרז אדריכל

הגשת הצעה למכרז אדריכל נחשבת לתהליך מורכב ומסובך שמצריך מקצועיות רבה. לכן, ההמלצה היא לעשות זאת על ידי סיוע של עורך דין. עורך הדין יבדוק את מאות העמודים של המכרז עבורכם. כך עורך הדין יוכל לבדוק אם אתם בכלל עומדים בתנאי הסף ואם הגשת הצעה למכרז תהיה משתלמת עבורכם. בנוסף עורך הדין יבדוק את הסעיפים השונים והאם יש סעיפים מהם אתם צריכים להיזהר או סעיפים חשובים שיש לשים עליהם דגש. כך תוכלו לבצע את התהליך בצורה טובה ומקצועית יותר. 

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »