מכרזים לקבלנים – הכירו את המכרזים השכיחים ביותר לקבלנים בישראל

איתור מכרז

מחפשים מכרזים לקבלנים? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל המכרזים האטרקטיביים ביותר עבור קבלניםאנשים רבים כלל לא מכירים מכרזים לקבלנים, מה שגורם לרבים מהם להפסיד יתרונות רבים. בישראל. מעבר להיכרות עם המכרזים הבולטים, נכיר את הדרך הפשוטה להגיע לכלל המכרזים הטובים ביותר, נכיר את הדגשים החשובים שאתם חייבים להכיר בשביל להשתלב במכרזים שתבחרו וכן נביא מספר נקודות שיעזרו לכם לבחור נכון את המכרז המדויק ביותר עבור כל הצרכים לכם. אנשים רבים כלל לא מכירים מכרזים לקבלנים, מה שגורם לרבים מהם להפסיד יתרונות רבים. רוצים ליהנות מכל היתרונות הגדולים ביותר שיש למכרזים השונים להציע? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם.

קרקעות לבנייה עצמית, לבנייה רוויה או לבניית אזורי מסחר – המכרזים הגדולים ביותר

רגע לפני שנגע בכל הדגשים החשובים שיעזרו לכם למצוא את המכרזים הנכונים ולהירשם אליהם בצורה מקצועית, קיימת חשיבות רבה להכיר את המכרזים השונים הקיימים בישראל. במדינת ישראל יש מגוון רחב של מכרזים בתחומים שונים. מרבית המכרזים מציעים לכל דורש משרות עבודה שונות או קרקעות המיועדות לבניה. מחפשים מכרזים לקבלנים? חשוב להדגיש כי ישנן קרקעות רבות שמוצעות במכרזים – חלקן מיועדות לבנייה פרטית, חלקן מיועדות לבנייה רוויה וחלקן מיועדות לבניית אזורי מסחר. כך או כך, אם אתם מחפשים שטחים לבנייה, מכרזים ממשלתיים הם התשובה הטובה ביותר עבורכם. מכרזים ממשלתיים המיועדים לקבלנים מאפשרים להם לרכוש קרקעות במחירים נמוכים בעשרות אחוזים ממחיר הקרקע בשוק. המטרה – הקבלנים יוכלו לבנות בניינים ליישוב אזורים רבים במדינת ישראל תוך הקפדה על כדאיות הפרויקט. רוצים ליהנות מקרקעות במחירים אטרקטיביים? חשוב שתדעו להגיע למכרזים הנכונים והמדוייקים ביותר עבורכם.

איך תצליחו למצוא את המכרז המדוייק עבורכם? הכירו את השיטה הפשוטה

אז כפי שציינו מעלה, כיום יש לא מעט מכרזים שונים ומגוונים. חיפוש לא נכון עלול לקחת לכם זמן רב ולהוביל אתכם לתוצאות חלקיות. מחפשים מכרזים לקבלנים? חשוב להדגיש כי ישנן קרקעות רבות שמוצעות במכרזים - חלקן מיועדות לבנייה פרטית בלבד. אנשים רבים שלא יודעים לחפש נכון את המכרזים המדוייקים ביותר עבור הצרכים שלהם מתפשרים על מכרזים בינוניים ומפספסים מכרזים טובים רבים. רוצים להימנע מכך? בעזרת חיפוש נכון תוכלו ליהנות מחיסכון של לא מעט זמן יקר ומאיתור מדוייק של המכרזים הטובים ביותר. אז איך מחפשים נכון את המכרזים הטובים והמתאימים ביותר? חשוב להכיר את האתרים האיכותיים ביותר שמרכזים את כלל המכרזים הקיימים בכל זמן נתון. כיום יש לא מעט אתרים איכותיים שמרכזים את כל המכרזים ומחלקים אותם לקטגוריות ברורות. חלוקת המכרזים לקטגוריות תאפשר לכם לחפש באופן ממוקד את המכרזים המתאימים ביותר עבור הצרכים שלכם. מעבר לכך, האתרים הללו מציעים אפשרות של חיפוש מדוייק לפי מילות חיפוש שונות. חיפוש ממוקד בשיטה זו יבטיח שתצליחו להגיע לכל המכרזים האטרקטיביים והמדוייקים ביותר עבורכם.

דגשים חשובים לשלבי ההרשמה למכרז קבלנים

מצאתם בהצלחה את המכרז המנצח? כעת חשוב שתכירו מספר דגשים חשובים אודות שלבי ההרשמה למכרז. כיום יש לא מעט מכרזים לקבלנים הכוללים אפשרויות רישום שונות. חשוב להדגיש שלא ניתן להירשם לכל מכרז באופן זהה. אנשים רבים שלא מודעים לכך מתמודדים עם פסילות השתתפות רבות בשל אי השלמת כל שלבי הרישום. רוצים להבטיח שתשתתפו במכרז שמצאתם? חשוב להקפיד על מספר דגשים חשובים בעת שלבי הרישום.

המכרז שלכם כולל תנאי סף?

ראשית, חשוב לדעת שישנם מכרזים הכוללים תנאי סף וישנם כאלה הפתוחים לכלל הציבור ללא הבחנה. המכרז שלכם אינו כולל תנאי סף מסויימים? הליך ההרשמה אליו יהיה קצר ופשוט. מנגד, אם המכרז שלכם כולל תנאי סף, סביר להניח שתידרשו להמציא מסמכים שמוכיחים שאתם אכן עומדים בכל התנאים הללו. הליך ההרשמה למכרזים מעין אלה ארוך ומורכב יותר, וקיימת חשיבות רבה להיערך לכך בהתאם.

השלימו את כל שלבי הרישום במלואם

שנית, חשוב להשלים את כל שלבי הרישום במלואם. אחת הסיבות השכיחות ביותר שגורמות לכך שרבים נפסלים מהשתתפות במכרז היא אי השלמת כל שלבי הרישום. רוצים להיות בטוחים שתשתתפו במכרז שבחרתם? קיימת חשיבות רבה להשלים את כלל שלבי הרישום במכרז. נדרשים להמציא מסמכים שונים להשלמת ההרשמה? אל תאחרו לעשות זאת, המציאו את כל המסמכים הנדרשים והשלימו את ההרשמה ללא החסרת שום פרט.

הימנעו מהוספת פרטים שאינם רלוונטיים

שלישית, חשוב להימנע מהוספת פרטים שאינם רלוונטיים להליך ההרשמה. סיבה נוספת בגינה רבים נפסלים בשלבי ההרשמה ולא משתתפים במכרז היא הוספת פרטים שונים שאינם רלוונטיים כלל. מצרפים טפסים שונים? חשוב לוודא שמדובר בטפסים נכונים ועדכניים. כמו כן חשוב לשים לב שכלל הפרטים שאתם ממלאים נכונים ומדוייקים. כל טעות הקלדה קטנה יכולה לגרום לביטול השתפותכם. לא מבינים את דרישות מילוי הפרטים? התייעצו עם האנשים הנכונים במטרה לוודא שתשלימו את כל שלבי ההרשמה בדיוק רב.

הקפידו על עמידה בזמנים

רביעית, חשוב להקפיד לעמוד בכל זמני המכרז. חשוב להדגיש כי הזמנים במכרז מדויקים ולא ניתן לערער עליהם. אנשים רבים מאחרים את המועד האחרון להשתתפות במכרז, מה שימנע את השתתפותם ללא יכולת לערער על כך. פספוס המועד בדקות בודדות ימנע את השתתפותכם. על כן קיימת חשיבות רבה להשלים את כל שלבי ההרשמה מספר ימים טרם המועד האחרון.

הקפדה על כלל הדגשים הללו תבטיח שתוכלו להשתתף בכל מכרז שתבחרו. חשוב לחזור ולהדגיש כי כיום יש לא מעט סוגים שונים של מכרזים לקבלנים. המכרזים הכיחים ביותר כיום הם מכרזים המציעים שטחים קטנים לבנייה עצמית, שטחים גדולים לבנייה רוויה או שטחים גדולים לבניית אזורי מסחר. כמו כן חשוב לדעת שישנן מספר שיטת בחירת הזוכים במכרז. ישנם מכרזים בהם המרבה במחיר מקבל את הזכות לרכוש את הקרקע וישנם מכרזים הכוללים הגרלה בין כלל הממשתתפים. כך או כך, חשוב שתכירו את המכרז שלכם היטב לפני שתבחרו להירשם אליו. כלל הדגשים הללו מופיעים בחוברת המכרז שמתרסמת תמיד טרם המועד האחרון להשתתפות במכרז.

מכרז קבלנים

בישראל ישנן אלפי עסקאות בתחום הבינוי בשווי של עשרות מיליוני שקלים, בכל חודש, המוצעות מטעם רשויות ממשלתיות וגופים ציבוריים. משרדי ממשלה, חברות בת ממשלתיות, רשויות מקומיות, יחידות סמך, תאגידים סטטוטריים ועוד ועוד, מציעים כל העת, באמצעות מכרז קבלנים, הזדמנויות עסקיות יוצאות דופן.

עבור קבלן קטן או בינוני מדובר בפוטנציאל כלכלי עצום ועל יכולת להגדיל את העסק שלו משמעותית. לעסקאות באמצעות מכרז קבלנים של רשויות וגופים ממשלתיים וציבוריים, היקף גדול יותר וכן בטחון יור גבוה בהשגת התגמול, לעומת עבודות בשוק הפרטי. אין זה משנה אם אתה קבלן בניין, קבלן שיפוצים, קבלן מיזוג אוויר, גינון, קבלן חברת ניקיון או כל סוג אחר, מכרז קבלנים שתזכה בו יכול לסדר לך את עתידך.

מכרז ממשלתי

גופים ציבוריים או הקשורים לרשויות במדינה, חייבים בפרסום מכרז פומבי, על עבודות או שירותים שהם רוצים לצרוך והם חייבים שהמכרז יפעל תחת דינים וחובות קבועים או נכונים לסוג העבודה. משכך, יש משמעות עצומה להיכרות עם הכללים והחוקים והתנאים להצלחה במכרז עצמו. מנגד, העובדה כי המכרז הממשלתי הוא למעשה תחרות הפועלת על פי כללים קבועים ותנאים ידועים מראש- מאפשרת לכל אחד להתמודד ובמידה והוא עומד בתנאי הסף וההצעה שלו אוביקטיבית טובה יותר- לזכות בה ואין זה משנה גודלו או שמו.

קיימים כמה סוגים של מכרזים ממשלתיים שנכונים גם עבור מכרז קבלנים. ראשית, המכרז יכול להיות סביב קניה של שירותים ועבודות (למשל בניה, שיפוץ וכד'), בקשה להפעלת נכס, רכישת נכסים (בניינים, מגרשים) או טובין (כלי עבודה, ציוד וכד'). אופן הפרסום של המכרזים נחלק גם הוא. הראשון והרלוונטי ביותר עבור אדם פרטי הרוצה להשתתף בתהליך של מכרז קבלנים הוא המכרז הפומבי. הגוף הממשלתי, באמצעות ועדת מכרזים שמינה, פונה לקבלת הצעות מגופים אחרים, באמצעות פרסום פומבי בכלי התקשורת, כך שלכאורה כל אדם יכול להשתתף באופן שוויוני בהליך המכרזי.

לצד המכרז הפומבי ישנו גם המכרז הפנימי, בו הבקשות להצעות מופנות אל אנשים שכבר עובדים בגוף עצמו וכן 'מכרז סגור', שמשמעותו פניה לספקים ספציפיים, שכבר נכלים במאגר הספקים או התקשרות עד סכום מסוים בנושאים מאוד ספציפיים וממוקדים.

למצוא את המפרסם

דיני המכרזים מחייבים את הגופים המבקשים את ההצעות לפרסם את המכרז במדיות השונות. למשל באמצעות פרסום בעיתונות יומית, השבועית, החודשית וכד'. רק זה לבדו מהווה אתגר במציאת מכרזים. ישנם כל כך הרבה מדיות כתובות, המודעות אינן בולטות, לעיתים הפרסומים הם בעיתונים בשפה הערבית או בעיתונים של המגזר החרדי כך שקשה מאוד לעקוב ולאתר למשל מכרז קבלנים חשוב. העובדה שעבור בעל עסק קבלנות קטן המשימה של מעקב ואיתור מכרזים תצריך כח אדם נוסף והרבה אנרגיה ובזבוז זמן – מהווה אתגר לא פשוט. 

הקושי לאתר מכרז קבלנים מתאים עקב הכמות העצומה של העיתונים היוצאים לאור מתגבר כאשר לחגיגה מצטרפים גם אתרי אינטרנט, המגדילים את האפשרות בהם יכולה להעלם הודעה על מכרז. קושי זה גורם לקבלנים רבים לפספס הזדמנויות עסקיות משמעותיות על לא עוול בכפם.

כדי להתגבר על מכשול זה וכדי לאפשר שוויון הזדמנויות אמיתי, לא רק בתוך מכרז קבלנים עצמו אלא גם בדרכי הגישה אליו, האתר שלנו מציע עבורכם את הפתרון האולטימטיבי. באמצעות מערכת טכנולוגית חכמה ומתקדמת, אנו אוספים ואוגרים עבורכם את כל המכרזים הפומביים, הסגורים ואפילו הפרטיים לכדי פורטל אחד. ניתן לנבור בכל המכרזים העדכניים ביותר לפי פילוחים שונים: זמני הגשה, מקצועות, נושאים ותחומים, מאפיינים ייחודיים, תקציבים ועוד ועוד. כך, כמי שמחפשים מכרז קבלנים, לא תצטרכו לבזבז זמן על מכרזי הפעלת קיוסקים בבתי ספר. גם אם חיפשתם מכרז קבלנים לשיפוצים תוכלו להימנע ממכרזים לקבלני חשמל, למשל.

החוכמה היא באיתור

לתהליך מציאת ואיתור המכרזים משמעות גבוהה, שכן פספוס הזדמנויות הוא בעיה ומנגד, השתתפות יכולה להזניק את העסק. קל לטעות במהלך חיפוש שאינו מסודר, להתעמק במכרזים לא מתאימים (כאלו שאינם בתחום שלנו, כאלו שאיננו עומדים בתנאי הסף שלהם או כאלו שאין לנו את המשאבים לבצע אותם או שאינם כלכליים).

באתר שלנו לא תמצאו רק את ריכוז המכרזים אלא גם תוכלו לצלול לתוכם לקריאה וסינון ראשוניים. רוב המכרזים חשופים במלואם בחינם ורק ההגשה בפועל כוללת תשלום. כך תוכלו לעיין ולבדוק היטב את המכרז עוד טרם ההגשה. ככלל, זו המלצה חמה באופן כללי. כמומחים לתהליך של מכרז קבלנים בפרט ומכרזים, בכלל, לא מעט אנו רואים קבלנים שליבם נשבר לאחר שהם נופלים כבר בסינון הראשוני.

הסיבות לכך הן לרוב שתיים: אי הבנה של תנאי הסף והגשת ההצעה למרות אי עמידה בהם ושנית, הגשה לא נכונה ולא מלאה. המכרז עצמו מאוד מסודר ודורש הצגת טפסים, מילוי מסמכים וכד'. במידה ומסמכי המכרז אינם מוגשים על פי הסטנדרט שנקבע, לא יעזור כלום, הצעתכם תפסל גם אם תתחייבו להשלים אותה בהמשך. אותו הדין גם לגבי עמידה בלוחות הזמנים של המכרז לגבי הגשתו ופרקים נוספים הקבועים לאורך לוח הזמנים. רק הגשה חכמה ומסודרת, בשילוב איתור נכון של מכרזים – תביא לכם את ההזדמנות הגדולה שלכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »