מכרזי בניה ושיפוצים

מכרזי בניה ושיפוצים

מכרזי בניה ושיפוציםמכרזי בניה ושיפוצים הם מכרזים שפונים לקבלני שיפוצים על מנת לקבל הצעה מתאימה לביצוע פרויקט שיפוצים. המכרז יכלול דרישות ועורך המכרז יבחר את קבלן השיפוצים המתאים לו ביותר. על מכרזי בניה ושיפוצים נרחיב במאמר הבא. 

 

מכרזי בניה ושיפוצים- מהו מכרז?

מכרז הוא פנייה לקבלת הצעות פוטנציאליות מתאימות בהתאם לדרישות מסוימות, על בסיס תחרות חופשית. המכרז מתבצע על ידי גופים ציבוריים או פרטיים ופונה לעסקים מתחומים שונים המתאימים לדרישות המכרז. כאשר מתפרסם מכרז הפרסום צריך לכלול את הדרישות ואת תנאי הסף בהם צריכות לעמוד ההצעות שמוגשות למכרז. מלבד לדרישות, פרסום המכרז צריך לכלול את המוצר או השירות הנדרשים, את פרטי ההתקשרות, מה כולל חוזה ההתקשרות ועוד. כל העסקים שמתאימים לדרישות השונות יגישו הצעות ומתוך כל ההצעות שיוגשו תיבחר הצעה אחת. בין מגיש ההצעה לעורך המכרז ייכרת חוזה פורמלי. 

מה זה?

כפי שהבנו, מכרז הוא הליך בו פונים לקבלת הצעות לצורך רכישת מוצר או שירות מסוים. כלומר, מכרזי בניה ושיפוצים הם מכרזים בהם פונים לעסקים מסוימים על מנת לקבל הצעות ביצוע פרויקט שיפוצים. במסגרת מכרזי בניה ושיפוצים, קבלני השיפוצים והעסקים שמעוניינים לזכות במכרז יציעו הצעות מפורטות לביצוע העבודה הנדרשת ויתמחרו את כל סוגי העבודות הכלולות בפרויקט. ההצעות יכללו סט מסמכים בהם תוכנית בניה, מפות מדידה, תוכנית פיתוח לסביבת המבנה, תוכנית חשמל, תוכנית אינסטלציה ועוד. כמו כן, סט המסמכים יכלול כתב כמויות שהוא מסמך המפרט את כלל העבודות הנדרשות ותמחור של כל סוג עבודה. 

 

דרישות 

כפי שציינו, כאשר מפרסמים מכרז יש לציין את הדרישות שלו. מכרזי בניה ושיפוצים חייבים לכלול דרישות ותנאי סף כך שקבלני השיפוצים יוכלו לדעת האם מתאימים לביצוע העבודה או לא. לדוגמא  ניתן לקבוע שאחת הדרישות לביצוע העבודה היא קבלן עם מספר שנות ניסיון או קבלן שמעסיק צוות קבוע ואמין. חשוב מאוד שכלל הדרישות ותנאי הסף יופיעו בפרסום המכרז כך שהקבלנים יוכלו לבחון האם הם מתאימים או לא לפני הגשת ההצעה. 

 

מכרזי בניה ושיפוצים- בחירת קבלן 

מכרזי בניה ושיפוצים פונים למציאת קבלן לצורך פרויקט בניה או שיפוצים. המטרה שלכם היא לבחור בקבלן הטוב ביותר שיבצע את העבודה כהלכה. על מנת לבחור קבלן טוב יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים בולטים. קודם כל בחרו בקבלן עם ניסיון רב. ככל שלקבלן יש יותר ניסיון כך אתם יכולים להיות בטוחים שהוא מחזיק בידע רב בנוגע לפרויקטים שונים ושיש לו קשרים רבים בתחום. בזכות כך הקבלן יוכל לקחת אחריות על תחומים שונים ואתם תוכלו להנות מראש שקט. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את הצוות איתו עובד הקבלן. כאשר הקבלן עובד עם צוות מקצועי קבוע הדבר מעיד על כך שמדובר בצוות אמין שעובדים עם הקבלן לאורך זמן ולא באו לדפוק קופה ולברוח. בנוסף, מומלץ לבקש לראות עבודות קודמות של הקבלן ולשוחח עם לקוחות קודמים. כך תוכלו לקבל חוות דעת על סמך ניסיון אישי של הלקוחות. 

 

מכרזי בניה ושיפוצים- מכרז פרטי ומכרז ציבורי

מכרזי בניה ושיפוצים הם מכרזים שיכולים להיערך על ידי גופים פרטיים או ציבוריים כאחד. בין מכרזים ציבוריים למכרזים פרטיים יש מספר הבדלים בולטים- 

  • פרסום לציבור- מכרז ציבורי הוא מכרז שנערך על ידי גופים ציבוריים כמו מוסדות ממשלתיים, חברות ממשלתיות, קופות חולים, תאגידים וכדומה. גופים אלה  מחויבים לערוך מכרז ציבורי שיתפרסם לכלל הציבור הרלוונטי לאותה התקשרות. לעומת זאת, מכרז פרטי שמתבצע על ידי גופים פרטיים, לא חייב להתפרסם לכל הציבור. עורך המכרז הפרטי יוכל לבחור את הספקים אליהם מפנה את המכרז. 
  • תנאי סף- כאשר עורכים מכרז ציבורי חייבים לקבוע מראש את תנאי הסף בהם צריכות לעמוד ההצעות השונות. כל הצעה שלא תעמוד בתנאי הסף שנקבעו למכרז תיפסל. לעומת זאת, בעריכת מכרז פרטי הגוף שערך את המכרז יוכל לבחור באיזו הצעה שירצה, גם אם אינה עומדת בתנאי הסף שהוגדרו. 
  • פרסום ההצעה הזוכה- הבדל נוסף בין מכרזים ציבוריים לפרטיים בא לידי ביטוי בפרסום ההצעה הזוכה. במכרזים ציבוריים חלה חובה על הגוף שערך את המכרז לפרסם את ההצעה הזוכה. כך המפסידים יוכלו לעיין בהצעה שזכתה וללמוד מדוע זכתה. כמו כן, במקרה הצורך המפסידים יוכלו להגיש ערעור על הזכייה. לעומת זאת, במכרזים פרטיים לא חלה חובה לפרסם את ההצעה הזוכה. 

טיפים להגשת הצעה

על מנת להגיש הצעה איכותית, מדויקת וברורה למכרזי בניה ושיפוצים יש לעקוב אחר הטיפים הבאים- 

  • כתיבה נכונה- כאשר אתם מגישים הצעה למכרזי בניה ושיפוצים חשוב מאוד להקפיד על כתיבה נכונה. ההצעה היא הרושם הראשוני שמקבל עליכם עורך המכרז ולכן חשוב ליצור רושם חיובי וטוב. 
  • תוכן ההצעה- ההצעה צריכה לכלול תוכן מתאים ומדויק. לשם כך עקבו אחר ההנחיות של המכרז. וודאו שכל התכנים הנדרשים וכל המסמכים הרלוונטיים צורפו למאמר. חשוב לוודא שכל המסמכים נחתמו על ידכם. כמו כן, יש לצרף להצעה פרופיל קצר על מגיש ההצעה. בפרופיל חשוב לציין את היכולות והיתרונות של מגיש ההצעה כך שניתן להבליט אותו על שאר המתמודדים. מומלץ להוסיף גם המלצות של לקוחות ופרטי התקשרות שלהם. 
  • נראות ההצעה- חשוב להקפיד גם על נראות ההצעה. מומלץ להגיש הצעה כרוכה כך שתישאר אסתטית, מסודרת וברורה. 
  • דיוק- בהגשת הצעה למכרזי בניה ושיפוצים שמרו על דיוק ואיכות. וודאו שעברתם על מפרטי השירותים בדקדקנות ושלא פספסתם דבר. 
  • הגישו בזמן- הטיפ האחרון ואחד החשובים ביותר הוא להגיש את ההצעה בזמן. אחד מתנאי הסף להגשת הצעות הוא הגשה לפני המועד האחרון ולכן חשוב לוודא שאתם לא מפספסים את מועד ההגשה, על מנת שההצעה לא תיפסל. 

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »