כמה עצות על מכרז ייעוץ

כמה עצות על מכרז ייעוץ

כמה עצות על מכרז ייעוץבכל יום מתפרסם בישראל לפחות מכרז ייעוץ חדש בתחום כלשהו. ככלל, מכרזים רבים מתפרסמים בישראל בהיקפים משמעותיים. על פי הערכות בישראל מתפרסמים בשנה מכרזים בהיקף של עשרות מיליארדים, מהם נהנים מאות אלפי ספקים. את כל ההיקף האדיר הזה, מציעים בעסקאות שונות, לביצוע שירותים, קניית נכסים, עבודות, קניית טובין ועוד, משרדי הממשלה ולצידם גופים ציבוריים רבים נוספים. 

בין השאר מחויבים לפרסום מכרזים החברות הממשלתיות, הרשויות המקומיות, חברות בת של הממשלה, קופות חולים, משטרה, יחידות סמך, בתי חולים, אגודות סטטוטוריות (כמו למשל ביטוח לאומי), מוסדות להשכלה גבוהה, מלכ"רים, גופים הנתמכים על ידי ההמשלה ועוד גופים נוספים. בנוסף, כדי ליהנות מהשיטה של מכרז ומהשקיפות שהוא מציע לצד התהליך ההוגן, גופים רבים שאינם מחויבים, בהם כאלו מהמגזר הפרטי, מקיימים מכרזים משלהם. 

מכרז ייעוץ

לרוב כאשר אנחנו מדברים על מכרז ייעוץ סתם, הכוונה היא לתחומי היעוץ המשפטי. אז נשכר משפטן או עורך דין, להעניק שירותי ייעוץ משפטיים בתחום מסוים. יחד עם זאת מכרז ייעוץ יכול להיות במגוון נשואים, כמו ייעוץ בנושא בניה ואדריכלות, ייעוץ בנושא תקשורת, בנושאי IT ובעצם כמעט בכל נושא העולה על הדעת והגוף הממשלתי או הציבורי זקוק בו לסיוע חיצוני. לא כל אחד יכול להיות כמובן יועץ ולזכות במכרז, היות והמטרה היא להשתמש באנשים הראויים לכך. במקרה זה, תנאי מכרז ייעוץ שכזה, יהיו עם תנאי סף, בהם נדרש להוכיח השכלה, ניסיון, יכולות, משאבים וכד'.

סוגי מכרז ייעוץ

עולם המכרזים יכול להיות מורכב מאוד ודיני המכרזים סבוכים גם הם. אולם אם עלינו לפשט את העניין, הרי שמבחינת מכרזים, ניתן לחלק אותם לכ-3 חלקים. המכרז הפטור או פטור ממכרז הוא מצב בו למרות החובה המבקשת להעדיף את בחירת הזוכה בדרך של מכרז רגילה, הרי שאין הביצוע כך ועורכי המכרז פונים לספק ספציפי. לרוב הסיבות לכך יהיו כאשר יש רק ספק יחידי, היכול להציע את העבודה, העדפה לספק שכבר עוסק בכך במסגרת זכייתו ורוצים להאריך את תוקף ההתקשרות, או התקשרות סביב סכומים נמוכים יחסית (מתחת ל- 50000 ₪).

ברוב המקרים האחרים מכרז ייעוץ יהיה 'מכרז פומבי'. במכרז זה הפניה נעשית לכלל הספקים הרלוונטיים והפרסום שלה הוא גלובלי. משמע חשוף לכל ומפורסם ברבים. כל אחד העומד בתנאי הסף רשאי להציג את מועמדותו ואין לאיש יתרון על פני משנהו. אלו הם רובם המוחלט של המכרזים. לעיתים גם נמצא מכרזים 'סגורים'. אלו מכרזים בהם משתתפים כמה מציעים אבל הפניה מראש היא למאגר מסוים של מציעים. לרוב, מאגר זה נקבע גם הוא על ידי פניה מוקדמת של הגוף המפרסם לכל מיני ספקים להכניס את שמם למאגר הספקים.

למצוא מכרז ייעוץ

מכרזים פומביים, חייבים להיות חשופים לעיני כל ולכן התקנה מחייבת פרסומם בלפחות  עיתון יומי אחד בשפה העברית, הערבית וכן פרסום באתרי אינטרנט ובאתרים הממשלתיים השונים, כמו גם אתר הגוף עצמו. למרות הפומביות הרבה, קשה עד מאוד לעקוב אחרי המכרזים. נדרשים לכך משאבים רבים, במיוחד לעסקים קטנים, שכן נדרשים אנרגיות, זמן ומחשבה רבים במטרה לרדוף ולאתר את המכרזים בקרב הפלטפורמות השונות, לבדוק את תוכנן ולהחליט הם הן רלוונטיות עבורנו.

פתרון אפשרי לסוגיה זו היא האתר בו אתם נמצאים. אתר המרכז את כלל המכרזים המפורסמים במשק. במידה ואתם מנויים על האתר, תוכלו לראות במקום אחד את כלל המכרזים, בלי חשש שתדלגו או תפספסו מכרז ייעוץ רלוונטי עבורכם. יתרה מכך, ניתן לבצע חיפוש חכם, שימיין את המכרזים השונים לפי נושאים, שירות, תאריך הגשה וכד'. כל מכרז, מאפשר עיון בתוכנו, הורדת מסמכים רלוונטיים ועוד. כך אתם יכולים בצורה ממוקדת למצוא את המכרזים הרלוונטיים והמותאמים לעסק שלכם בקלות או לקבלם מידי יום למייל שלכם.

להגיש נכון

בניגוד לפשטות, שאתר מכרזים המרכז את כולם במקום אחד מאפשר, הגשת המכרז עצמו אינה פשוטה כלל וכלל ודורשת מכם ריכוז תשומת לב. אי עמידה בחלק טכני ולו הפעוט ביותר, יכולה להביא לפסילתכם עוד בטרם בכלל מעיינים בהצעתכם. לכן יש לקרוא ולעיין היטב במסמכי המכרז ולא לפסוח על אף סעיף.  יש לבדוק כי אנו עומדים בתנאי הסף הנדרשים להשתתפות במכרז. יש לבחון את התמורה שאנו נקבל ולבדוק את הצעתנו והתמחור שלנו אל מולם. כמו כן עלינו לבדוק את כמות המשאבים שנצטרך להשקיע, את לוחות הזמנים (של הגשת המכרז ושל ביצוע העבודה), את הערבות שנדרש לתת, גובהה ותוקפה וכי אנו ממלאים או משיגים כל אישור או טופס שנדרש במכרז.

את כל ההכנות המקדימות תוכלו לעשות באמצעות המכרז שתוכלו להוריד מהרשת. את ההצעה עצמה תצטרכו הגיש פיזית במקום שמצוין במכרז, בד"כ בתוספת תשלום סמלי על ההתמודדות. לא תמיד נבין לחלוטין את דרישות מכרז ייעוץ כזה או אחר או שיצופו לנו שאלות על אופי ההתקשרות או  השירות עצמו. לכן כדאי לחפש במסמכי המכרז את התאריך בו יתקיים סיור מציעים או הזדמנות לשאול שאלות  או הבהרות, כאשר עורכי המכרז חייבים לענות עליהם.

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »