מכרז מבוא מודיעים

מכרז מבוא מודיעים

מכרז מבוא מודיעיםמבוא מודיעים הוא מושב דתי במועצה האזורית חבל מודיעין השוכן בסמוך ליער בן שמן. לאחר השריפה שהייתה בו בשנת 2019, המדינה החלה בשיקום המושב ולכן עורכת מכרזים לצורך הקמת מבנים. על מכרז מבוא מודיעים נרחיב במאמר הבא. 

 

מכרזים מבוא מודיעים- מהו מכרז?

מכרז הוא הליך בו גופים ציבוריים שונים פונים לציבור על מנת לקבל הצעות לצורך ביצוע מיזם מסוים, רכישת מוצר או שירות מסוים. המכרז מאפשר את בחירת ההצעה המתאימה ביותר על בסיס תחרות חופשית. כל העסקים שמעוניינים לזכות במכרז מגישים הצעה בהתאם לדרישות ולתנאים של המכרז. על ידי כך, העסקים מציעים מחירים תחרותיים, כלומר מחירים מוזלים, על מנת להגדיל את סיכויי הזכייה שלהם. על ידי כך, עורך המכרז יכול להנות מקבלת הצעה מתאימה הן מבחינת איכות והן מבחינת מחירים נוחים. לאחר שעורך המכרז יבחר את ההצעה המתאימה לא ביותר הוא יכרות עם מגיש ההצעה חוזה פורמלי. 

מכרז מבוא מודיעים- למה במבוא מודיעים?

מבוא מודיעים הוא מושב דתי שנמצא במועצה האזורית חבל מודיעין. לפני כשלוש שנים, כחלק מגל השריפות בישראל, פרצה שריפה ביער בן שמן. השריפה התפשטה גם למושב מבוא מודיעים, שנמצא בסמוך ליער, וכילתה את המושב כליל. לאחר כשנה, מדינת ישראל החלה בתהליך שיקום ושיפוץ של המושב. על מנת לשקם את המושב היה צורך בהקמת מבנים חדשים ובשיפוץ המבנים ההרוסים. לשם כך, ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל, ערכה מכרזי בניה ושיפוצים במטרה למצוא קבלני בניה מתאימים שיוכלו לבצע את הפרויקטים הנדרשים במחירים נוחים. כמו כן פורסמו מכרזים על מנת לרכוש זכויות חכירה במספר מגרשים שונים לבניה דו משפחתית. 

 

מכרזים מבוא מודיעים- מהי ועדת המכרזים?

כפי שציינו, המכרזים במבוא מודיעים מתבצעים על ידי ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל. אך מהי בכלל ועדת המכרזים? ועדת המכרזים היא ועדה שמתמנה בהתאם לתקנות חובת המכרזים במשרדים ממשלתיים. הועדה כוללת עד חמישה חברים כאשר בראשה עומד מנכ"ל המשרד, או נציג מטעמו. ועדת המכרזים אחראית על מספר תפקידים שונים- 

  • ועדת המכרזים אחראית על פתיחת תיבת המכרזים ובדיקת ההצעות שהתקבלו. 
  • ועדת המכרזים אחראית לבדוק שההצעות שהתקבלו עומדת בתנאי הסף של המכרז. 
  • ועדת המכרזים אחראית על בחירת ההצעה המתאימה ביותר. 
  • ועדת המכרזים אחראית על פרסום תוצאות המכרז.
  • ועדת המכרזים אחראית על ניהול משא ומתן עם המציעים המתאימים, במקרה הצורך. 

 

מכרז מבוא מודיעים- מכרז ציבורי

מכרז שמתבצע על ידי גופים ציבוריים, כמו רשות מקרקעי ישראל, הוא מכרז ציבורי. אך מה זה אומר? מכרז ציבורי הוא מכרז שמתבצע על ידי גופים ציבוריים שונים כמו משרדי ממשלה שונים, קופות חולים, רשות מקרקעי ישראל ועוד. המכרז הציבורי מתפרסם באופן ציבורי על ידי אמצעי התקשורת ובאינטרנט ופונה לכלל הציבור הרלוונטי לאותה התקשרות. כאשר מפרסמים מכרז ציבורי חלה חובה לפרסם את תנאי הסף של המכרז. כל הצעה שתוגש למכרז ולא תעמוד בתנאי הסף תיפסל. לאחר סינון ההצעות הלא מתאימות תיבחר ההצעה המתאימה ביותר. לאחר בחירת ההצעה הזוכה יש לפרסם אותה. על ידי פרסום ההצעה הזוכה ניתן לאפשר למפסידים לעיין בה וללמוד מדוע היא זכתה. במידה שהמפסידים סבורים שהזכייה של ההצעה הזו לא מוצדקת הם יוכלו לבחור להגיש ערעור בתוך תקופה של 14 ימים. 

 

מכרז מבוא מודיעים- בחירת קבלן מתאים

כפי שהבנו, רוב המכרזים שהתקיימו במבוא מודיעים נועדו לצורך פרויקטים של בניה ושיפוצים. מכרזים אלה נועדו לבחור את קבלן הבניה המתאים ביותר לביצוע הפרויקטים השונים. על מנת לבחור קבלן בניה מתאים, יש צורך לקחת מספר פרמטרים בחשבון. קודם כל יש לקחת בחשבון את הניסיון של קבלן הבנייה. ככל שלקבלן יש יותר ניסיון, הדבר מעיד על כך שיש לו ידע רב וקשרים בתחום כך שיוכל לקחת אחריות בתחומים שונים. פרמטר חשוב נוסף הוא הצוות המקצועי איתו עובד הקבלן. מומלץ לבחור בקבלן שעובד עם צוות קבוע אמין ומקצועי שלא בא לדפוק קופה ולברוח. בנוסף אין טוב ממראה עיניים, לכן בקשו לראות עבודות קודמות של הקבלן ואף לשוחח עם לקוחות קודמים על מנת לקבל חוות דעת על סמך ניסיון אישי. 

מכרזים מבוא מודיעים- מה שלבי המכרז?

כאשר עורכים מכרז ההליך כולל מספר שלבים שונים- 

  • פרסום המכרז

מכרזים ציבוריים הם מכרזים שמתפרסמים באופן ציבורי על ידי אמצעי התקשורת לרבות העיתונות ובאינטרנט, כך שכל מי שמתאים לדרישות ולתנאי המכרז יוכל להגיש הצעה. חשוב לכלול בפרסום המכרז את תנאי הסף ואת הדרישות, כך שהמציעים הפוטנציאליים יוכלו להעריך את התאמתם למכרז. 

  • סיור ספקים/ מציעים

לאחר שהמכרז התפרסם, יש לעבור לשלב הבא שהוא סיור ספקים או מציעים. הסיור מתבצע על ידי עורך המכרז כאשר לעתים תהיה חובה לערוך סיור ולעתים זו תהיה רשות. על ידי סיור ניתן להכיר את המציעים הפוטנציאלים, לחדד את דרישות המכרז ואת הסיכונים או ההזדמנויות הטמונים בו. 

  • שאלות ותשובות

לאחר מכן מגיע שלב השאלות והתשובות בו כל מי שמעוניין יוכל לברר סוגיות שלא ברורות, או להעיר על כשלים שזיהה. חשוב לשאול כל מה שעולה לכם בראש ולקרוא את השאלות והתשובה בצורה מעמיקה מאחר שיכולות להוביל לעדכונים במכרז ולהאיר את עיניכם לנקודות שלא לקחתם בחשבון. 

  • הגשת הצעות

כעת מגיעים לשלב המרכזי והוא הגשת ההצעות למכרז. חשוב להגיש את ההצעות באופן איכותי, כאשר הן מסודרות וברורות לקריאה. שימו לב שצירפתם את כל המסמכים הרלוונטיים וכי עקבתם אחר ההנחיות של המכרז. חשוב להגיש את ההצעות בזמן מאחר שמדובר באחד מהתנאים למכרז. 

  • פרסום ההצעה הזוכה

לאחר שתיבחר ההצעה המתאימה ביותר יש לפרסם אותה באופן פומבי. כך ניתן לאפשר למפסידים לעיין בהצעה וללמוד מדוע זכתה, או להחליט האם להגיש ערעור. 

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
ביטוח נהג צעיר ליום אחד
ניווט בעולם של ביטוח נהג צעיר ליום אחד

לנהגים צעירים, הצורך בביטוח רכב זמני ליממה בלבד יכול להתעורר מסיבות שונות כמו השאלת רכב, נסיעת מבחן ברכב או יציאה לטיול קצר. בעוד שפוליסות ביטוח רכב מסורתיות לא תמיד נותנות מענה לצרכים לטווח קצר, ביטוח נהג צעיר ליום אחד מציע פתרון גמיש ונוח לכיסוי זמני.

לקריאת המאמר »
פלאפון עסק
עשה מהפכה בעסק שלך עם בניית בוטים המדריך האולטימטיבי

בניית בוטים מחוללת מהפכה באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות. כלים אלה המופעלים על ידי AI יכולים לייעל תהליכים, לשפר את היעילות ולשפר את חווית הלקוח. על ידי הטמעת בוטים באסטרטגיה העסקית שלך, אתה יכול להישאר לפני המתחרים ולהניע צמיחה.

לקריאת המאמר »