מכרז תכנון – לתכנן ולבנות את העסק שלך

מכרז תכנון

מכרז תכנוןבאמצעות מכרזים שהם מפרסמים, גופים ציבורים וממשלתיים מבקשים להתקשר עם ספקים ואנשים מהמגזר הפרטי לצורך ביצוע עבודות, איוש משרות, רכישת מוצרים או רכישת נכסים, קבלת שירותים מקצועיים ועוד. מכרז תכנון בתחומי הבניה או האדריכלות אינו יוצא דופן במקרה זה. גם כאן, גוף ציבורי, שחייב להיות בפיקוח, מפרסם את בקשתו לקבלת הצעות בתחום התכנון עבור פרויקט מסוים. למעשה, הגוף הציבורי מחויב בחוק לפרסם את המכרז במידה והא בהיקף של למעלה מ-50,000 והוא חייב לעשות זאת באופן פומבי, כך שכל מי שמעוניין יכול לעיין במכרז ולהגיש הצעה.

עבור מי שעוסק בתחום, מכרז תכנון בו הוא יזכה יכול להיות מקפצה עצומה לעסק שלו. כעסק קטן או בינוני, הנאלץ להתחרות רק בשוק הפרטי – יש תקרת זכוכית. ראשית, מספר העבודות מצומצם יחסית וגם סוג ואופי התשלום – בעייתי. לעומת זאת, במגזר הציבורי והממשלתי מתפרסמות עשרות רבות של מכרז תכנון בכל חודש בגופים שונים. רוצים דוגמאות: משטרה, ביטוח לאומי, החברה למתנ"סים, משרד הביטחון, עיריות ורשויות מקומיות, משרד החינוך, נמלי ישראל, רשות שדות התעופה ואלו רק דוגמאות מעטות מאלפי חברות ממשלתיות וחברות בת או תאגידים סטטוטוריים, המחויבים לפרסם מכרז תכנון פומבי.

להתמודד עם המכרז

העובדה כי המכרז פתוח למעשה לכולם ועליו להיות שוויוני, אינה אומרת שדרכנו תהיה סוגה בשושנים. ישנם כמה אתגרים שעלינו לצלוח ובמידה ונתכונן כראוי, גם נשפר את הסיכויים שלנו לזכות ולהביא רווחה לעסק. כאמור, מכרז תכנון כמו עוד מכרזים בתחומים אחרים, מתפרסמים באלפיהם. על פי התקנות חובה לפרסם מכרז ב-2 מדיות שונות, בפרינט או באינטרנט. אלא שלא ממש קל לאתר פרסומים שכאלו. יש כל כך הרבה מכרזים וגם כל כך הרבה מדיות כתובות ואלקטרוניות שהניסיון לרדוף ולאתר מכרזים שרלוונטים עבורנו, משול למציאת מחט בערמת שחת.

הפתרון לכך הוא אתרים כמו שנו, העושים בשבילכם את העבודה. המערכת המתקדמת שלנו סורקת את כל המדיות הרלוונטיות ומאתרת ואוגרת עבורכם את כלל המכרזים. כמובן שאם אתם מחפשים מכרז תכנון לא יעניין אתכם מכרז הסעדה. ולכן פיתחנו אלגוריתם ותוכנות מיון מתקדמות היודעות להתאים עבורכם את המכרזים הרלוונטיים לתחום עיסוקכם. בכל מכרז תוכלו לעיין ולבדוק את תנאי הסף, את מועדי ההגשה, את המשאבים הנדרשים, התמחור וכד' ובסופו של דבר תוכלו להגיש הצעה מתאימה. כך תהיו בטוחים שאינכם מפספסים מכרז תכנון עם פוטנציאל עבורכם ומנגד לא תשחיתו שעות על מכרזים שאינם רלוונטיים.

להגיש נכון

אחרי איתור המכרז ועיון בו (בשלב זה אינכם משלמים לגוף המפרסם את המכרז, רק במידה והחלטתם להגיש בפועל, תצטרכו לשלם דמי השתתפות) צריך להתארגן ולבצע מספר פעולות שיסיעו לכם בהגשת המכרז. בין השאר צריך לוודא כי יש לנו את כלל האישורים הנדרשים (למשל תעודות גמר, אישור ניהול חשבון, ניהול ספרים תקין, תעודת מקצוע ועוד אישורים הרלוונטיים לסוג העבודה הנדרשת ולאלו המבוקשים במכרז.

ההקפדה על מילוי כל הנדרש וכתיבה נכונה של הפרטים וההצעה, אינם לחינם. יש בהם כדי להעיד על  היכולת הארגוניות והניסיון שלכם, כמו הסטנדרט בו אתם עובדים. תחשבו על החלק הבירוקרטי הזה כעין כרטיס הביקור שלכם שהוא היוצר א הרושם הראשוני והקובע. לכן חשוב לדאוג להצגת מיטבית של החומרים, המסמכים, הניסיון, ההצעה עצמה והכל תוך כדי דיוק ומחשבה רבה.

לעיתים תצטרכו לצורך המכרז להעמיד ערבויות או להציג הוכחות למלאים (או לרכוש מכונות וציוד אחר- כדי שתעמדו בדרישות). ודאו כי אתם מוכנים לכך מבחינה כלכלית וכי יש לכם את היכולות הפיננסיות לבצע את העבודה, באם תזכו במכרז. אפרופו הצד הכלכלי, חובה עליכם לבדוק כי המכרז בכלל רווחי עבורכם. לעיתים מכרז תכנון יכול להיות מפתה במבט ראשון אבל בחישוב התמורה מול ההשקעה – זה כבר פחות משתלם. 

חובה להקפיד על מילוי כל הטפסים וכל הנקודות במכרז. כמו גם להגיש אותו עוד בטרם יפקע תאריך ההגשה הסופי. החוקים מאוד ברורים בנושא זה- כל חריגה קטנה, יכולה להוות פסילה וגם אם ההצעה שלכם היא הכי טובה, לא ידונו בה, במידה והחסרתם טופס אחד (או לא עמדתם באחד מתנאי הסף).

הרווח מעבר לפינה

ואם כל הנאמר לעיל והעובדה כי הגשת מכרז תכנון אינה פיקניק, אל לכם להרים ידיים. להשתתפות ובטח לזכייה במכרז יתרונות עצומים עבור העסק שלכם. המכרזים הם שוויוניים ומאפשרים גם לגופים קטנים להתמודד מול הגדולים על סמך פרמטרים זהים (אם לדעתכם המכרז הציג חוסר הוגנות או נתן יתרון לא הוגן לגוף מסוים לפני המכרז או במהלכן – ניתן לפנות לערעור או לבקש לפסול את המכרז).  יתרה מכך, מפרסם מכרז תכנון, חייב לדווח לכלל המשתתפים במכרז על תוצאות המכרז ומי זכה בו. שקיפות זו מבטיחה לכם כי לא רק תדעו את תוצאות המכרז אלא גם תוכלו לעיין בהצעת הגוף הזוכה. כך שתוכלו ללמוד על ההצעה שלו, כמו גם לבחון האם יש בה משהו החורג מתנאי המכרז.

בעת הזכייה אתם מתקשרים עם חברות גדולות ויציבות. זהו פוטנציאל אדיר להתקדמות העסק ויצירת לקוחות חדשים ואסור לנו לוותר על ההזדמנות.

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
עיר
התחדשות עירונית – המפתח להחייאת מרכזי הערים!

דמיינו לעצמכם שיטוט ברחובות שבהם ההיסטוריה לוחשת מכל פינה, שבהם חדשנות מפיחה חיים חדשים במבנים עתיקים, וקהילות משגשגות במרץ מחודש. זוהי ההבטחה של התחדשות עירונית, חזון טרנספורמטיבי המבקש להחיות את מרכזי הערים ולהפוך אותם למוקדי פעילות, תרבות וצמיחה כלכלית תוססים. זהו קונספט שעיצב מחדש ערים ברחבי העולם, והפיח חיים חדשים באזורים שבעבר עמדו מוזנחים. אבל במה זה באמת כרוך, ואיך זה שינה את פני הנוף העירוני?

לקריאת המאמר »
מתנות
רעיונות מקוריים למתנות לראש השנה

רעיון מתנה ייחודי אחד לראש השנה הוא תכשיטים מותאמים אישית. בין אם מדובר בשרשרת עם חריטה של ברכה עברית, צמיד עם שם המקבל באותיות עבריות או תליון מגן דוד, תכשיטים בהתאמה אישית מוסיפים נופך מיוחד למתן המתנות לחג.

לקריאת המאמר »
שעון נכחות
שעון נוכחות משולב: כלים חזקים לניהול זמן יעיל

שעונים נוכחות משולבים הם מערכות משולבות המאפשרות מעקב אחר זמן נוכחות העובדים, ניהול משמרות ותשלום שכר. מערכות אלו משלבות בדרך כלל מגוון תכונות, כגון מעקב נוכחות ביומטרי, מעקב מיקום וניהול משימות, ליצירת פתרון מקיף לניהול כוח אדם.

לקריאת המאמר »