מכרז תכנון – לתכנן ולבנות את העסק שלך

מכרז תכנון

מכרז תכנוןבאמצעות מכרזים שהם מפרסמים, גופים ציבורים וממשלתיים מבקשים להתקשר עם ספקים ואנשים מהמגזר הפרטי לצורך ביצוע עבודות, איוש משרות, רכישת מוצרים או רכישת נכסים, קבלת שירותים מקצועיים ועוד. מכרז תכנון בתחומי הבניה או האדריכלות אינו יוצא דופן במקרה זה. גם כאן, גוף ציבורי, שחייב להיות בפיקוח, מפרסם את בקשתו לקבלת הצעות בתחום התכנון עבור פרויקט מסוים. למעשה, הגוף הציבורי מחויב בחוק לפרסם את המכרז במידה והא בהיקף של למעלה מ-50,000 והוא חייב לעשות זאת באופן פומבי, כך שכל מי שמעוניין יכול לעיין במכרז ולהגיש הצעה.

עבור מי שעוסק בתחום, מכרז תכנון בו הוא יזכה יכול להיות מקפצה עצומה לעסק שלו. כעסק קטן או בינוני, הנאלץ להתחרות רק בשוק הפרטי – יש תקרת זכוכית. ראשית, מספר העבודות מצומצם יחסית וגם סוג ואופי התשלום – בעייתי. לעומת זאת, במגזר הציבורי והממשלתי מתפרסמות עשרות רבות של מכרז תכנון בכל חודש בגופים שונים. רוצים דוגמאות: משטרה, ביטוח לאומי, החברה למתנ"סים, משרד הביטחון, עיריות ורשויות מקומיות, משרד החינוך, נמלי ישראל, רשות שדות התעופה ואלו רק דוגמאות מעטות מאלפי חברות ממשלתיות וחברות בת או תאגידים סטטוטוריים, המחויבים לפרסם מכרז תכנון פומבי.

להתמודד עם המכרז

העובדה כי המכרז פתוח למעשה לכולם ועליו להיות שוויוני, אינה אומרת שדרכנו תהיה סוגה בשושנים. ישנם כמה אתגרים שעלינו לצלוח ובמידה ונתכונן כראוי, גם נשפר את הסיכויים שלנו לזכות ולהביא רווחה לעסק. כאמור, מכרז תכנון כמו עוד מכרזים בתחומים אחרים, מתפרסמים באלפיהם. על פי התקנות חובה לפרסם מכרז ב-2 מדיות שונות, בפרינט או באינטרנט. אלא שלא ממש קל לאתר פרסומים שכאלו. יש כל כך הרבה מכרזים וגם כל כך הרבה מדיות כתובות ואלקטרוניות שהניסיון לרדוף ולאתר מכרזים שרלוונטים עבורנו, משול למציאת מחט בערמת שחת.

הפתרון לכך הוא אתרים כמו שנו, העושים בשבילכם את העבודה. המערכת המתקדמת שלנו סורקת את כל המדיות הרלוונטיות ומאתרת ואוגרת עבורכם את כלל המכרזים. כמובן שאם אתם מחפשים מכרז תכנון לא יעניין אתכם מכרז הסעדה. ולכן פיתחנו אלגוריתם ותוכנות מיון מתקדמות היודעות להתאים עבורכם את המכרזים הרלוונטיים לתחום עיסוקכם. בכל מכרז תוכלו לעיין ולבדוק את תנאי הסף, את מועדי ההגשה, את המשאבים הנדרשים, התמחור וכד' ובסופו של דבר תוכלו להגיש הצעה מתאימה. כך תהיו בטוחים שאינכם מפספסים מכרז תכנון עם פוטנציאל עבורכם ומנגד לא תשחיתו שעות על מכרזים שאינם רלוונטיים.

להגיש נכון

אחרי איתור המכרז ועיון בו (בשלב זה אינכם משלמים לגוף המפרסם את המכרז, רק במידה והחלטתם להגיש בפועל, תצטרכו לשלם דמי השתתפות) צריך להתארגן ולבצע מספר פעולות שיסיעו לכם בהגשת המכרז. בין השאר צריך לוודא כי יש לנו את כלל האישורים הנדרשים (למשל תעודות גמר, אישור ניהול חשבון, ניהול ספרים תקין, תעודת מקצוע ועוד אישורים הרלוונטיים לסוג העבודה הנדרשת ולאלו המבוקשים במכרז.

ההקפדה על מילוי כל הנדרש וכתיבה נכונה של הפרטים וההצעה, אינם לחינם. יש בהם כדי להעיד על  היכולת הארגוניות והניסיון שלכם, כמו הסטנדרט בו אתם עובדים. תחשבו על החלק הבירוקרטי הזה כעין כרטיס הביקור שלכם שהוא היוצר א הרושם הראשוני והקובע. לכן חשוב לדאוג להצגת מיטבית של החומרים, המסמכים, הניסיון, ההצעה עצמה והכל תוך כדי דיוק ומחשבה רבה.

לעיתים תצטרכו לצורך המכרז להעמיד ערבויות או להציג הוכחות למלאים (או לרכוש מכונות וציוד אחר- כדי שתעמדו בדרישות). ודאו כי אתם מוכנים לכך מבחינה כלכלית וכי יש לכם את היכולות הפיננסיות לבצע את העבודה, באם תזכו במכרז. אפרופו הצד הכלכלי, חובה עליכם לבדוק כי המכרז בכלל רווחי עבורכם. לעיתים מכרז תכנון יכול להיות מפתה במבט ראשון אבל בחישוב התמורה מול ההשקעה – זה כבר פחות משתלם. 

חובה להקפיד על מילוי כל הטפסים וכל הנקודות במכרז. כמו גם להגיש אותו עוד בטרם יפקע תאריך ההגשה הסופי. החוקים מאוד ברורים בנושא זה- כל חריגה קטנה, יכולה להוות פסילה וגם אם ההצעה שלכם היא הכי טובה, לא ידונו בה, במידה והחסרתם טופס אחד (או לא עמדתם באחד מתנאי הסף).

הרווח מעבר לפינה

ואם כל הנאמר לעיל והעובדה כי הגשת מכרז תכנון אינה פיקניק, אל לכם להרים ידיים. להשתתפות ובטח לזכייה במכרז יתרונות עצומים עבור העסק שלכם. המכרזים הם שוויוניים ומאפשרים גם לגופים קטנים להתמודד מול הגדולים על סמך פרמטרים זהים (אם לדעתכם המכרז הציג חוסר הוגנות או נתן יתרון לא הוגן לגוף מסוים לפני המכרז או במהלכן – ניתן לפנות לערעור או לבקש לפסול את המכרז).  יתרה מכך, מפרסם מכרז תכנון, חייב לדווח לכלל המשתתפים במכרז על תוצאות המכרז ומי זכה בו. שקיפות זו מבטיחה לכם כי לא רק תדעו את תוצאות המכרז אלא גם תוכלו לעיין בהצעת הגוף הזוכה. כך שתוכלו ללמוד על ההצעה שלו, כמו גם לבחון האם יש בה משהו החורג מתנאי המכרז.

בעת הזכייה אתם מתקשרים עם חברות גדולות ויציבות. זהו פוטנציאל אדיר להתקדמות העסק ויצירת לקוחות חדשים ואסור לנו לוותר על ההזדמנות.

אז מה היה לנו בכתבה:

Top tenders

top tenders הינו אתר מוביל לפרסום מכרזים ברשת. הזדמנויות עסקיות הן כלי חשוב וקריטי להמשך פעילות העסק, האתר שלנו פותח במיוחד בשביל זה בצורה חדשנית וייחודית בעזרת הכלים המתקדמים ביותר.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
מדריך מקיף לבחירת מברגות חשמליות מושלמות

כשמדובר בכלים חשמליים, הציוד המתאים יכול לעשות את כל ההבדל בהצלחת הפרויקטים שלך. כלי חיוני אחד שכל בעל בית ומקצוען צריך להחזיק בארסנל שלו הוא מברג חשמלי. התקנים רבי עוצמה אלה נועדו להכניס ברגים במהירות וביעילות לחומרים שונים, ולחסוך לך זמן ומאמץ. עם זאת, עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות בשוק, זה יכול להיות מכריע לבחור את מברג החשמל המושלם לצרכים שלך. במדריך מקיף זה, נדריך אותך דרך הגורמים העיקריים שיש לקחת בחשבון בעת ביצוע הבחירה.

לקריאת המאמר »
חקירת העולם המגוון של מכרזים באינטרנט: תובנה לגבי סוגי מכרזים מקוונים שונים

כשהאינטרנט ממשיך לחולל מהפכה בהיבטים שונים של חיינו, הוא גם שינה את הדרך שבה מתנהלים מכרזים ומכירות פומביות. מכרזים מקוונים, הידועים גם כמכרזים באינטרנט, זכו לפופולריות עצומה בשל הנוחות והנגישות שלהם.

לקריאת המאמר »